Hatay’da ‘Sınır Güvenliği Toplantısı’

05 Ağustos 2019 Pazartesi 13:20
Bu haber 63 kez okundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay’da düzenlenen Sınır Güvenliği Toplantısına başkanlık etti.

Hatay'da ‘Sınır Güvenliği Toplantısı'
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay’da düzenlenen Sınır Güvenliği Toplantısına başkanlık etti.

Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakcı, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Serdengeçti, İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Gaziantep Valisi Davut Gül, Kilis Valisi Recep Soytürk ile bu illerden emniyet müdürleri, askeri yetkililer, kaymakamlar ve sınır hattında görevli diğer ilgililer katıldı.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıda, sınır güvenliği, düzensiz göçmen sorunu, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgesi’nde koordinasyon gerektiren konular ele alındı.

BAŞKANLARLA BİR ARAYA GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antakya ilçesindeki bir otelde belediye başkanlarının katılımıyla basına kapalı düzenlenen toplantıya katıldı. Soylu'ya Hatay milletvekilleri de eşlik etti.

Bakan Soylu, toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı açılışlara katılmak üzere havayoluyla Bursa'ya hareket etti.

Yorum Gönder