Hatay'ın Evladı, Hataylıların İyilik Meleği Burak Akyürek

24 Mart 2023 Cuma 12:49
Bu haber 406 kez okundu

Lokumların efendisi olarak dünyaya ün salan Hataylı internet fenomeni Burak Akyürek doğduğu topraklarda yaşanan felaketin ardından harekete geçti.

Hatay'ın Evladı, Hataylıların İyilik Meleği Burak Akyürek

Lokumların efendisi olarak dünyaya ün salan Hataylı internet fenomeni Burak Akyürek doğduğu topraklarda yaşanan felaketin ardından harekete geçti.

Hatay’ın evladı Burak Akyürek depremin ilk gününden bu yana kadar yardımlarına devam ediyor. İlk günden bu yana Hatay'dan ayrılmayan Burak Akyürek, kime ne faydam olur diye hem erzak dağıtımı için yardım tırları yolluyor, hem de kolilerin dağıtımını bizzat yapıyor.

Enkaz kaldırma çalışmalarına yardım ederek Hatay'ın bütün köy ilçesine uzanmaya çalışan Burak Akyürek il ve ilçelerde mülki amirler olan valileri, kaymakamları ve belediye başkanlarını da ziyaret ediyor.

Akyürek: Bu Benim Hatay'a İnsanlık Borcumdur

Hatay'ı yıkıma uğratan depremin ardından gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili açıklama yapan Burak Akyürek; "Ben Hatay'ın evladıyım.

Hatay'da tek bir ferdimizin ihtiyacı kalmayıncaya dek burada olacağım. Elimizden bir su taşımaksa onu yapacağız elimizle ne yapabilirsek uyumadan durmadan Hatay için çalışacağım.

Bu benim Hatay'a, Hatay insanına evlatlık borcumdur" ifadelerini kullandı.

Akyürek İletişim Uzmanlığına Da Atandı

Hatay sevdalısı Burak Akyürek Cumhurbaşkanı Danışmanı Ahmet Oruç'un İletişim Uzmanı olarak göreve başladı.

Burak Akyürek Hatay'da temaslarda bulunduğu Vali Yardımcısı Ali Açıkgöz'ü makamında ziyaret etti. Güçlü iş adamları dernek başkanı Sabahattin Uygun'u makamında ziyaret eden Akyürek, İskenderun'un eski kaymakamı İskender Yönden'i Hatay afet kordinasyon merkezinde ziyarette bulundu.

Akyürek, köyü olan Hatay ili Yoncakaya Derneğini ziyaret etti. Ardından evleri ve çadırları da ziyaret eden Akyürek vatandaşlara gıda kolisi dağıttı. Akyürek, mahalle ziyareti kapsamında çocukları da unutmadı. Çocuklarla sohbet eden Akyürek, ayrıca çocuklara da oyuncak ve lokum dağıttı.

Hatay ve Yoncakaya sevdalısı Burak Akyürek, depremin izlerini silmek, yaraları sarmak için Hatay'da çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Yorum Gönder