HAVANIN BİR NUMARASI SAHAYA İNDİ

14 Şubat 2016 Pazar 16:15
Bu haber 1133 kez okundu

Havanın 1 Numarası Ünal, Suriye Sınırdaki Hawk Bataryası'nda

HAVANIN BİR NUMARASI SAHAYA İNDİ

 Hava Kuvvetleri Komutanı Hava OrgeneralAbidin Ünal, Hatay Ziyaretdağı'nda konuşlu HAWK Bataryasını ziyaret etti.

MONTU DİKKAT ÇEKTİ

Ziyaret sırasında komutanın giydiği mont dikkat çekti. Savaş pilotlarının uçuş sırasında giydiği montlar, uçakların kapalı alanları olmadığı dönemde pilotları sıcak tutmak için için icat edildi. İlk olarak ABD Ordusu Eylül 1917'de dağıtmaya başladı. Komutanın giydiği deri montlar, savaş pilotlarının simgesi sayılıyor. Komutanın savaş sırasında giyilen montu giymesi "savaş mesajı mı veriyor" sorularına neden oldu.

HAVANIN BİR NUMARASI SAHAYA İNDİ

Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin Ünal beraberinde Hava Savunma Komutanı Hava Korgeneral Nihat Kökmen ile 10 Şubat 2016 tarihinde Hatay Ziyaret Dağı'ndaki 21'inci HAWK Batarya Komutanlığı ve Keltepe'deki 208 Numaralı Taşınabilir Hava Radar Kıta Komutanlığı'nı ziyaret etti.


SURİYE SINIRINDAKİ HAWK'I İNCELEDİ

Orgeneral Ünal, ilk olarak intikalde bulunan HAWK Sisteminde incelemelerde bulundu ve görev ve faaliyetler hakkında bilgi aldı. Orgeneral Ünal, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen görevlerde; envanterdeki Hava Savunma Sistemlerinin kritik derecede önemli olduğuna vurgu yaparak, son dönemde icra edilen harekat süresince gösterdikleri başarı ve fedakarlıklardan ötürü ailelerinden uzakta olmalarına karşın üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle motivasyonları yüksek olan intikal personeline teşekkür etti.


BİLGİ ALDI, BAŞARILAR DİLEDİ

Orgeneral Ünal, ziyaretleri sırasında Batarya Komutanlığı'nın güvenlik yapısı ve ihtiyaçları ile ilgili de bilgi aldı, güvenlik personeliyle görüşerek teçhizatlarını inceledi ve zorlu görevlerinde başarılar diledi.


Orgeneral Ünal, Hatay programlarının devamında bölgede konuşlu 208 No'lu Taşınabilir Hava Radar Kıta Komutanlığına geçerek sistem ve güvenlik konusunda incelemelerde bulundu ve görev ve faaliyetler hakkında bilgi aldı.


Orgeneral Ünal, incelemelerinde radar faaliyet durumları ile güvenlik konularının daha öncelikli olduğunu vurguladı ve personele görevlerinde başarılar diledi.

Komutan'ın ziyaretinden kareler;


Yorum Gönder