HBB Çalışanlarından Anlamlı Paylaşım

18 Şubat 2021 Perşembe 12:14
Bu haber 258 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanları, mesai arkadaşları için değerli ve anlamlı bir paylaşımın altına imza attı.

HBB Çalışanlarından Anlamlı Paylaşım

Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanları, mesai arkadaşları için değerli ve anlamlı bir paylaşımın altına imza attı.

HBB çalışanları, Ulaşım Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan mesai arkadaşları Ömer İnan’ın oğlu için kök hücre bağışında bulundu.

Lösemi hastası minik Mehmet için kan bağışında bulunan HBB çalışanları, uygun ilik için bekleyen Mehmet ve binlerce lösemi hastası için herkesi kan bağışlamaya davet etti.

Düzenlenen kıymetli çalışma hakkında düşüncelerini paylaşan HBB Ulaşım Daire Başkanı Nuri Baycan, “Uzun yılladır birlikte çalıştığımız mesai arkadaşımızın oğlu için buradayız. Daha önce ilik bulundu ancak uyum sağlamadı. Hem arkadaşımızın çocuğu hem de Başkanımız Lütfü Savaş’ın Kızılay ile yapmış olduğu iş birliği protokolü için bugün kan bağışında bulunuyoruz” açıklamalarında bulunarak kan bağışına gösterilen ilginin sevindirici olduğunu belirtti.

Mesai arkadaşlarının anlamlı çabası karşısında mutluluğunu gizleyemeyen Ömer İnan, oğlu için uygun iliğin bulunacağına inandığını belirterek arkadaşlarına teşekkür etti.

Sabah erken saatlerde HBB Ulaşım Daire başkanlığı binasına gelen ve kan nakli için gerekli hazırlıkları yapan Kızılay yetkilileri, kök hücre bağışının lösemi gibi hastalıklar için çok elzem olduğunu ifade etti. Doktor Erkan Erdoğan, “Kök hücre, kan kanseri ve lösemi gibi hastalıklar için tamamen tedavi edicidir. Bugün burada alacağımız kök hücreler, hem Mehmet’e hem de kök hücre bağışı bekleyen binlerce hastaya umut olacak” ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder