HBB Meclisi Toplandı

12 Temmuz 2019 Cuma 18:40
Bu haber 92 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı binasındaki toplantı salonunda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.

HBB Meclisi Toplandı
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (Eski İl Özel İdare) binasındaki toplantı salonunda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.
2’si ek olmak üzere toplamda 37 madde görüşülerek karara bağlandığı olağan meclis toplantısında;
• Fen İşleri Daire Başkanlığının; Antakya ve Arsuz ilçelerinde bulunan EXPO alanlarının yap, işlet, devret şekliyle 30 yıla kadar ihalesinin yapılabilmesi için encümene yetki verilmesi teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
• Büyükşehir Belediye Meclisinin 14.06.2019 tarihli toplantısında alınan 126 sayılı karar ile gündeme alınan ve Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen; belediyemizce yapılacak ve devam etmekte olan projelerimizin finansmanında kullanılmak amacıyla 70.000.000,00 TL borçlanmaya izin verilmesi ile ilgili komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Bir sonraki olağanüstü meclis toplantısının Temmuz ayının sonunda yapılmasına karar verildi.

Yorum Gönder