HBB ve HASUDER Protokol İmzaladı

11 Mart 2024 Pazartesi 11:55
Bu haber 88 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) arasında, depremzedelere üreme sağlığı hizmetleri verilmesi amacıyla yeniden protokol imzalandı.

HBB ve HASUDER Protokol İmzaladı

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) arasında, depremzedelere üreme sağlığı hizmetleri verilmesi amacıyla yeniden protokol imzalandı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve HASUDER Başkanı Prof. Dr. Bülent Kılıç'ın imzaladığı protokol kapsamında, Antakya EXPO alanı bölgesinde kurulmuş olan Kadın ve Üreme Sağlığı birimi hizmet vermeye devam edecek.

Hatay genelinde üreme sağlığı, cinsel sağlık ve aile planlaması hizmetlerinin yanı sıra sağlıklı koşullarda gebelik takibi ve doğum ortamı için yönlendirmelerin yapıldığı birimden Hatay’daki tüm kadınlar ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyor.

HASUDER Başkanı Prof. Dr. Bülent Kılıç yaptığı açıklamada , “ Bizler halk sağlığı uzmanları derneği olarak bir yıl önce depremden hemen sonra başlatmış olduğumuz kadın sağlığı hizmetleri konusunda bugün Hatay Büyükşehir Belediyesi ile tekrar bir adım daha ilerledik. Bir yıldır kadın sağlığı alanında önemli hizmetler sunduk. Hatay Büyükşehir Belediyesi her zaman yanımızda oldu. Bütün personelimizin de barınma ve lojistik ihtiyaçlarını karşıladı. Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çok teşekkür ederim. Önümüzdeki bir yıl içerisinde kadın sağlığı için hizmetler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Depremden etkilenen kadınlar için oldukça önemli bir çalışma olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “ Depremin ilk günlerinden hijyen şartlarının kötü olduğu ve barınma sonunun da yoğun olduğu dönemde Hataylı kadınlarımızın hijyen ve sağlık konusunda müthiş çalışma yapıldı. Bizler de bu çalışmalara ortak olduk. Bir yıldır Hatay’daki kadınlarımıza çok büyük destek verdiler. Hatay ve kadınlarımıza adına hocalarımıza ve paydaşlarımıza çok teşekkür ederiz. En gerekli ve önemli zamanlarda yapılan yardımları Hatay halkı hiçbir zaman unutmayacak” açıklamalarında bulundu.

Yorum Gönder