HBB’den Tarıma Bilimsel ve Akılcı Destek

04 Ekim 2022 Salı 16:25
Bu haber 323 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı destekleyen hizmetlerine devam ediyor.

HBB'den Tarıma Bilimsel ve Akılcı Destek

Hatay Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı destekleyen hizmetlerine devam ediyor.

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın kırsal kalkınma konusundaki hassasiyeti ile hizmetlerine yön veren HBB, bu kez de tarım ve hayvancılık ile ilgilenen vatandaşlar için önemli eğitim programları hazırladı.

Tohum, fide ve gübre destekleriyle kentin bereketli topraklarına emek veren çiftçilerin yanında olduğunu her fırsatta hissettiren HBB, geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan vatandaşlara eğitim vermeye başladı.

HBB’nin düzenlediği eğitim programları ile alanında uzman öğretim üyeleri, tarım ekonomisi, arıcılık ve gıda konularında vatandaşları bilinçlendirecek.

HBB, eğitim programları ile çiftçilerin tecrübelerini teknoloji ve bilimle taçlandırmayı amaçlıyor.

Arıcılık eğitimleri arı yetiştiriciliği, bakım ve besleme; arıcılıkta mevsimsel işler; gezginci arıcılık, flora ve ballı bitkiler; arıcılık hastalık ve zararları konuları Doç. Dr. Aziz Gül tarafından 6 Ekim’de Payas’ta verilecek.

Tarım ekonomisi eğitimlerinde Doç. Dr. Oğuz Parlakay, tarım ürünlerinin pazarlanmasında yeni yaklaşımları 7 Ekim’de, Arsuz ve Erzin’de üreticilerle paylaşacak.

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Didin de gıda eğitimleri başlığında gıda güvenliği ve güvenirliğinden geleneksel gıdaların üretimine kadar çok sayıda içeriği 10 Ekim’de, Antakya’da ilgililerine sunacak.

Eğitimlerin tamamı ücretsiz ve herkese açık olacak. Vatandaşlar eğitimlerin tarih ve yer bilgisine HBB’nin resmi İnternet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilecek.
Yorum Gönder