HGC Heyeti Yayladağı Belediyesi’nde

17 Şubat 2021 Çarşamba 16:54
Bu haber 292 kez okundu

HGC heyeti geçtiğimiz günlerde Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın'ın yerine Başkanlığa meclis üyelerinin oyları ile seçilen Mehmet Yalçın’ı ziyaret etti.

HGC Heyeti Yayladağı Belediyesi'nde

HGC heyeti geçtiğimiz günlerde Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın'ın yerine Başkanlığa meclis üyelerinin oyları ile seçilen Mehmet Yalçın’ı ziyaret etti.


Merhum Mustafa Sayın için taziye dileklerinde bulunan Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek, sorumluluğu oldukça büyük olan Belediye Başkanlığı görevine seçilen Başkan Yalçın’a görevinde başarılar diledi. Temizyürek; “Yayladağı Belediyesi ziyaretlerini çok daha önceleri planlamıştık ama Covid-19 salgını sebebi ile tüm ziyaretlerimizi ertelemek zorunda kaldık. Bugün de Yayladağı için oldukça başarılı işlere imza atan merhum Başkanımız Mustafa Sayın’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak bizler de gazetecilik mesleğini en doğru ve ilkeli biçimde gerçekleştirmek ve okurlarımıza en doğru haberleri ulaştırmak adına var gücümüz ile çalışmaktayız. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve görevini en iyi şekilde icra eden üyelerimiz ile birlikte doğru gazetecilik adına elimizden gelenin fazlasını yapma gayretinde olamaya devam edeceğiz. Görevinizde başarılar diliyorum.” dedi.
Yayladağı’nın kendisi için çok önemli yerinin olduğunu söyleyen Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, ilçe için büyük emekler harcayan merhum Başkan Mustafa Sayın’ı rahmetle anarak başladığı konuşmasında, “Seçilmiş olduğum görevin sorumluluğunun ne denli büyük olduğunun bilincindeyim. Merhum Başkanımız Mustafa Sayın’ın bıraktığı bayrağı en iyi biçimde taşımak adına var gücümle çalışarak Yayladağı’mıza en iyi hizmeti verme gayretinde olacağım. Aynı zamanda merhum başkanımızın adını da yaşatmak adına çalışmalarımız olacağını belirtmek istiyorum. Ciddi bir öneme haiz olan yerel gazetelerin bir arada olduğu Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin çalışmalarını takip etmekteyim. Gazetecilik adına güzel işler ortaya çıkaran Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek ve tüm üyeleri yürekten kutlayarak çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek tarafından çiçek takdimi yapılan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın’a HGC Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Kalaycıoğlu tarafından Hatay Halk Bilimi adlı kitabı takdim edildi.

Yorum Gönder