İGC’ye Kutlama Ziyaretleri Aralıksız Sürüyor

30 Eylül 2020 Çarşamba 16:45
Bu haber 487 kez okundu

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetim Kurulu’na kutlama ziyaretleri sürüyor. Dün İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası ve Eczacı Teknisyenleri Yönetim Kurulları İGC yönetimini ziyaret ederek hayırlı olması dileklerini ilettiler.

İGC'ye Kutlama Ziyaretleri Aralıksız Sürüyor
İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetim Kurulu’na kutlama ziyaretleri sürüyor. Dün İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası ve Eczacı Teknisyenleri Yönetim Kurulları İGC yönetimini ziyaret ederek hayırlı olması dileklerini ilettiler.

İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İGC Başkanı Rızkullah Terbiyeli ile yönetim Kurulu’nu tebrik ederek başarılar diledi. İGC Başkanı Terbiyeli de ziyareti için Emniyet Müdürü Güneş’e teşekkür etti.

Özçelik İş Sendikası Hatay şubesi Başkanı Mehmet Güngör ile yönetim kurulu üyeleri de İGC’nin yeni yönetimine kutlama ziyareti yaptı. Güngör, sendikalaşmanın çok önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi; “Pandemi dönemi çok kolay geçmiyor. Bölgemizde Öz Çelik İş’e bağlı işçilerden covid hastası olan sayısı 40’ı geçmedi. Bu çok sevindirici. Bu nedenle üretimin durduğu hiçbir fabrika olmadı. Hepsi gayet güzel üretim yapıyor. Şu sıralarda sektörde bir hareketlilik var. İnşaat sektöründeki harekete bağlı olarak sürüyor. Osmaniye’ye kadar olan bölgede yaklaşık 15 bin çelik işçisi var. Ama bunlardan sadece yüzde 30 işçi sendikalı. Sendikanın önemini herkese anlatıyoruz. Bize bağlı hiçbir işçi arkadaşımız işini kaybetmedi.”

Güngör, “Emekli olan işçilerin yerine onun evladının alınmasını talep ettik.   Olumlu sonuçlar alıyoruz” diyerek, bölgedeki STK’lar ile işverenlerin el ele vermeleri gerektiğini de söyledi.

İGC Başkanı Rızkullah Terbiyeli de ziyaret için teşekkür ederek; “Biz basın mensupları olarak haklı oldukları tüm konularda sendikalarımızın, işçilerimizin yanında olduk ve olmayı sürdüreceğiz.”

İGC’ye İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği yönetim kurulu da ziyaret etti.  Dernek Başkanı Cemal Çelik, basın mensuplarının seslerini duyurmakta büyük destek olduğunu belirtti.

Çelik şunları söyledi; “Şu anda covid nedeniyle büyük risk altında olan mesleklerden biriyiz. Covidli hasta bize gelerek ilaç istiyor. Reçetesini, verdiği parayı tutmak zorunda kalıyoruz. Bir kısmı normalmiş gibi geziyor. Hastalığın ne kadar tehlikeli olduğunu hala anlayamayanlar var.”

Çelik, eczacı teknisyenlerinin artık 2 yıllık üniversitelerden yetişeceğini ifada ederek, şu anda 18 ayrı Üniversite bünyesinde bu okulların eğitime başladığını belirtti.

Eczacı Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün bir tablosunu armağan etti.

İGC Başkanı Rızkullah Terbiyeli bu çok anlamlı hediyeye teşekkür ederek; “Yerel basın her türlü zorluğa, sıkıntılara karşı görevini yapmayı sürdürüyor ve sürdürecek. Ziyaretinize ve bu çok değerli hediyenize teşekkür ederiz.”
Yorum Gönder