İş İnsanı Mustafa Yayla Resmi Müracaatını Yaptı

28 Kasım 2023 Salı 13:54
Bu haber 461 kez okundu

İskenderun'lu iş insanı Mustafa Yayla, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde CHP'den İskenderun Belediye Başkanlığı için resmi adaylığını yaptı.

İş İnsanı Mustafa Yayla Resmi Müracaatını Yaptı

İskenderun'lu iş insanı Mustafa Yayla, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde CHP'den İskenderun Belediye Başkanlığı için resmi adaylığını yaptı.

Şehir plancısı olan, aynı zamanda turizm, reklam ve inşaat alanında ticari faaliyet gösteren iş insanı Mustafa Yayla, eşi psikolog Ezgi Yayla ve kendisine destek verenlerle CHP İskenderun İlçe Binasına geldi. Yayla'yı CHP İlçe Teşkilatı yöneticileri karşıladı.

Hazırladığı dosyayı yöneticilere veren iş insanı Mustafa Yayla'nın aday adaylığı resmileşti.

Salonda bulunan partilere hitaben açıklamalarda bulunan İskenderun Belediye Başkan aday adayı Mustafa Yayla, aday olup seçildiği taktirde depremden sonra birçok yeri yıkılan İskenderun'u ekibiyle birlikte en kısa sürede ayağa kaldıracağını söyledi.

 Yayla, "Şehir plancısıyım. İskenderun'u yönetecek, şehrimizi tekrar ayağa kaldıracak gücü ve kudreti kendimde bulduğum için İskenderun'u yönetmeye talip oldum.

 Tek amacımız çocuklarımızın büyüyeceği memleketimizi daha düzenli, tertipli, altyapısı ve üst yapısı ile yaşanabilir hale getirmektir. Depremin yarattığı tahribatı, yapacağımız projeleri tek tek hayata geçirerek kapatmaktır" dedi.

Mustafa Yayla Kimdir?

İskenderun’da doğup büyüyen Mustafa Yayla, İskenderun Mithat Paşa İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra, eğitimi için Ankara’ya gitmiştir. ilk olarak ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden sonra, ikinci olarak Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Sonrasında ise, İstanbul Teknik Üniversitesinde İnşaat Projeleri Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Orta ve Doğu Karadeniz Çevre Düzeni Planı çalışmalarına ilaveten, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünün İstanbul 2 Numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyonunda görev almış, şu anda da Hatay Planlama Merkezinde Şehir Plancısı ünvanıyla ilimize ilişkin yapılan çalışmalara katılmaktadır. Hali hazırda inşaat, turizm, maden, reklam sektörlerinde yatırımları vardır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Yorum Gönder