İskenderun 4. Kitap Günlerinde Yerel Yazarlara Yoğun İlgi

17 Kasım 2022 Perşembe 17:35
Bu haber 306 kez okundu

İskenderun Belediyesi’nin bu yıl 4.sünü düzenlediği İskenderun Kitap Günleri’nde vatandaşlar yerel yazarlara da yoğun ilgi gösteriyor.

İskenderun 4. Kitap Günlerinde Yerel Yazarlara Yoğun İlgi

İskenderun Belediyesi’nin bu yıl 4.sünü düzenlediği İskenderun Kitap Günleri’nde vatandaşlar yerel yazarlara da yoğun ilgi gösteriyor.
100’ü aşkın yayınevi ve yüzlerce yazar - şairin okuyucu ile buluştuğu organizasyon kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor.

20 Kasım’a kadar sürecek olan organizasyon ile ilgili bilgiler veren HAŞYAD (Hatay Yazarlar Şairler Derneği) İskenderun Temsilcisi Eşref Türkeri, yerel şair ve yazarlara İskenderun halkının yoğun ilgisinin olduğunu söyledi.

Aslında ozanların, şairlerin, yazarların kolay yetişmediğini belirten Türkeri, “Bunlar alaylı, mektebi yok! Kendiliğinden oluşan, yetişen yetenekler. Hatta bazı ozanlar, şairlerimiz var ki, nesli tükenmekte, bunların devamı yok. İskenderun Belediye Başkanımız Fatih Tosyalı’ya yazarlarımız adına teşekkür ediyorum” diyerek Pazar günü sona erecek 4. Kitap Günlerine İskenderun halkını davet etti.

Kitap kokusunun dört bir tarafı sardığı İskenderun Atatürk Anıt Alanında birbirinden değerli yazarların söyleşileri ve imza günleri devam ediyor.

Şair Suna Kalkan ise, 4. Kitap Günleri’ne İskenderun halkının yoğun ilgisi olduğunu belirterek, yerel yazarlara olan ilginin de kendilerini mutlu ettiğinin söyledi.

İskenderun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Çift de, geleneksel İskenderun 4. Kitap Günleri’nde halkın yazarlara ilgilerinin yoğun olduğunu ve bunun da okur oranındaki artışın heyecan verici olduğunu söyledi.

İskenderun 4. Kitap Günleri’ndeki Yerel Yazarlar; Şair Yazar Eşref Türkeri, Şair Yazar Ali Parlak, Yazar Ali Tekin, Şair Z. Abidin Payas, Şair Suna Kalkan, Yazar Nurullah Er, Şair Hüseyin İnce, Şair Hilmi Kınalı, Yazar Hüseyin Sönmez, Aşık Mustafa İncedil, Şair Hüseyin Konç, Şair Hüseyin Celil, Şair Rifat Kara, Şair Necip Demir, Şair Vehbi Gülen, Yazar Nevzat Kurt, Şair Musa Göçer, Yazar Yağmur Yılmaz, Yazar Kaan Metin Çelik, Yazar Mehmet Mursaloğlu, Yazar Fatmanur Haraç.
 

 

Yorum Gönder