İskenderun Belediyesi, 100 Adet Akülü Araç Dağıttı

14 Eylül 2022 Çarşamba 17:04
Bu haber 277 kez okundu

İskenderun Belediyesi, talepte bulunan engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye dağıttı.

İskenderun Belediyesi, 100 Adet Akülü Araç Dağıttı

İskenderun Belediyesi, talepte bulunan engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye dağıttı.

İskenderun Belediye binası bahçesinde gerçekleştirilen bir törenle, akülü tekerlekli sandalyeler sahiplerine teslim edilirken, engelli bir vatandaşın Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’e ben senin annenin elinden öperim demesi dikkat çekti.

Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel; “Sayın belediye başkanımızın düzenlediği bu etkinlik gerçekten bizi çok duygulandırdı. İnşallah önümüzdeki günlerde engelli vatandaşlarımız için özel dizayn edilmiş mekânların sayısını arttıracak, şehrimizdeki ulaşımı düzgün kılacak diğer çalışmaları da gerçekleştireceğiz. Herkese mutlu sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Akülü araçları teslim almaya gelen engeli vatandaşlar ve aileleriyle tek tek yakından ilgilenen İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı; “Belediye olarak böyle anlamlı bir etkinliğe tekrardan imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla bugüne kadar belediyemizden talep edilen tüm akülü araçları bugün Allah’a çok şükür ki ihtiyaç sahibi ailelerimize, yakınlarına teslim etmek üzere bir araya gelerek teslim ettik. İhtiyaç sahipleri için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Toplam 100 adet akülü araç dağıttıklarını ifade eden Başkan Tosyalı, bununla ilgili belediyenin bütçesinden tek bir kuruş bile harcamadıklarını da sözlerine ekledi.
Yorum Gönder