banner45

İskenderun Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor!

30 Temmuz 2016 Cumartesi 14:50
Bu haber 799 kez okundu

15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY mensuplarının Türk Devletine, Türk Demokrasisine ve Türk Milletine yapılan hain darbe kalkışmasına karşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara inen İskenderun halkı da ilk günden itibaren demokrasi nöbetine aynı direnç ve heyecanla devam ediyor. Her gün anıt alanında toplanan binlerce kişi Kur’an-ı Kerim tilaveti, yapılan duaların ardından 7’den 77’ye binlerce kişi darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütüne lanet yağdırdı.

İskenderun Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor!
Nöbet programında bir açıklama yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Darbe kalkışması gecesinde Allah bizimle idi. Şehitlerimizin ve milletimizin sayesinde meydanlarda toplanarak demokrasi nöbetlerini tutuyor, milli irademize sahip çıktığımız haykırabiliyoruz. Allah’tan hepsine gani gani rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.

Allah Ülkemizin Yardımcısı Olsun
15 Temmuz gecesini hiçbir zaman unutmayacaklarını ifade eden Başkan Seyfi Dingil, "Eğer bizler Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız çağrısı ile milli irademize, demokrasimize sahip çıkmak için bu meydanlarda olmazsak bu meydanlarda başka güçler olurdu. Demokrasimizi ve milli irademizi koruma mücadelemizde Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu.

Başkan Seyfi Dingil ayrıca, İskenderun Belediyesi tarafından nöbet tutan vatandaşlara çeşitli ikramlarda da bulunulduğunu ifade etti.

Yorum Gönder