İskenderun Fenerbahçeliler Derneği 'Zaferin Rengi'nde Buluştu

22 Şubat 2024 Perşembe 17:13
Bu haber 67 kez okundu

İskenderun Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu, üyeleri ve aileleri Zaferin Rengi Filmi’nde bir araya geldi.

İskenderun Fenerbahçeliler Derneği 'Zaferin Rengi'nde Buluştu

İskenderun Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu, üyeleri ve aileleri Zaferin Rengi Filmi’nde bir araya geldi.

16 Şubat’ta vizyona giren ve Fenerbahçe tarihinin en önemli zaferlerinden biri olan General Harrington Kupası’nın hikayesinin anlatıldığı film aynı zamanda Milli Mücadele döneminde yaşanan zorlukları konu alıyor.

İskenderun Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Düzen ve yönetiminin organize ettiği etkinliğe İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, basın mensupları ve dernek üyeleri ile aileleri katıldı.

Primemal Fenerıum mağazası önünde açıklama yapan İskenderun Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Düzen, "Cumhuriyetin son kalesi olan Fenerbahçe'nin Zaferin Rengi filminin İskenderun galasına geldik. Davetlilerimiz burada şeref verdiler. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, Milli Mücadele yıllarında Kuvayi Milli Ruhuyla vatanımızı müdafaa ettik. Bununla gurur duyuyoruz. Bizde burada İskenderun'da bu ruhu yaşatmak için tüm taraftarlarımızla beraberiz. Allah hepinizden razı olsun. Ne mutlu Türküm diyene" dedi.

Zaferin Rengi filminin İskenderun galasına katılan ve kendisi de Fenerbahçe taraftarı olan İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ise filmin sonunda yaptığı konuşmada, "İskenderun Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Düzen ve kıymetli üyeleriyle beraber bu güzel filmi seyretme şansına sahip olduk. Kurtuluş Savaşı tarihimize özelikle İstanbul’da yürütülen Milli Mücadele faaliyetlerine de ışık tutan Fenerbahçe'nin şanlı tarihine ışık tutan çok güzel bir film olmuş. Bu filme katkı sağlayan, yapan emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Fenerbahçe tarihinin aynı zamanda Türk tarihinin, Cumhuriyet tarihinin de ayrılmaz bir parçası olduğunun kurgulandığı çok güzel bir yapım olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un yaptığı film işgal yıllarında bir futbol maçının nasıl esir bir şehre ve yurda moral verdiğini, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün hangi zorluklar içerisinde cepheye silah ve mühimmat yardımında bulunduğunu konu ediniyor.
Yorum Gönder