İskenderun Gençlik Merkezi Dünya Temizlik Günü'nde de İş Başında!

18 Eylül 2023 Pazartesi 11:28
Bu haber 187 kez okundu

Gençlik merkezlerinde Yeşil Beceriler projesi adımlarından 'Temiz Dünya’ çerçevesinde; yaşam alanlarının, doğanın ve yeşilin korunması, çevreye verilen değerin arttırılması ve bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla çevre temizliğini temel alan çalışmalar yürütülmektedir.

İskenderun Gençlik Merkezi Dünya Temizlik Günü'nde de İş Başında!

Gençlik merkezlerinde Yeşil Beceriler projesi adımlarından 'Temiz Dünya’ çerçevesinde; yaşam alanlarının, doğanın ve yeşilin korunması, çevreye verilen değerin arttırılması ve bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla çevre temizliğini temel alan çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda her yıl Eylül ayının üçüncü Cumartesi günü kutlanan Dünya Temizlik Günü’nde İskenderun Gençlik Merkezi, gönüllü İstiklal Makzume Anadolu Lisesi öğrencileriyle İskenderun sahilinde buluştu. Eldivenlerini giyip çöp poşetlerini alarak çevredeki atıkları toplayan Gönüllü Gençler yaşadıkları alanları güzelleştirip Dünya Temizlik Günü için güzel bir farkındalık oluşturdu.

Konu hakkında açıklamada bulunan İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin şu ifadeleri kullandı; ‘Hepimizin tek bir dünyası var, çevre bilinciyle hareket edip yaşam alanlarımıza sahip çıkarsak her yer cennete dönüşecektir. İstiklal Makzume Anadolu Lisesi müdürü Seher Akyazıcı’ya, Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Kuzubaşıoğlu’na ve çevreye duyarlı gönüllü öğrencilerine iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz bu güzel etkinlik için teşekkür ederiz. Çevre konusunda duyarlılığın artarak devam etmesi, gelecek nesillere yaşanılabilir, sağlıklı, yeşil ve temiz bir dünya bırakılması temennisi ile.’’

Yorum Gönder