İskenderun Gençlik Merkezi Sezona Hızlı Başladı

01 Ekim 2019 Salı 15:53
Bu haber 100 kez okundu

Yılın ilk kamp etkinliğine Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü ile start veren Gençlik Merkezi bu sezonda gençler için bomba gibi hazırlandıklarının resmen lansmanını yaptı.

İskenderun Gençlik Merkezi Sezona Hızlı Başladı

Yılın ilk kamp etkinliğine Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü ile start veren Gençlik Merkezi bu sezonda gençler için bomba gibi hazırlandıklarının resmen lansmanını yaptı.

Arsuz  Uluçınar Gençlik Kampında gerçekleşen Anne-çocuk kampı renkli ve bol eğlenceli dakikalara ev sahipliği yaptı. Hem annelerin hem de çocukların birlikte vakit geçirerek eğlenerek öğrendikleri, aynı zamanda geçirdikleri zamanlar içinde güzel bir anıyı inşa eden Gençlik Merkezi ekibi uzun yıllardır unutulmuş birçok oyunu anneler ve çocuklarıyla oynadılar. Sandalye kapmaca, Matrak, ayakta balon patlama gibi birçok oyunla renklenen akşam mangalda sucuk ekmek keyfiyle devam etti.  Arsuz Kaymakamı Musa Sarı’nın da ziyaret edip anneler ve çocuklarıyla sohbet ettiği kamp akşamı Seyyah yazar Cumali Miçooğulları’ nın söyleşisi ile devam etti. Gece sonunda açık havada sinema keyfi yapan katılımcılar nostaljik bir deneyim yaşadılar.

Gün doğarken uyanan anneler ve çocukları açık havada hem yürüyüş hem de çevre temizliği yaparak vakit geçirdiler. Ardından yapılan kahvaltı ile evlerine doğru yola çıkan anneler ve çocukları Gençlik Merkezi ekibine bu güzel akşam için teşekkür etti.

Anne- çocuk kampının devamının geleceğini belirten İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin şu ifadeleri kullandı;

“ Yeni sezonda yaz döneminde bolca eğlenen gençlerimizi yeniden okula adapte olma sürecine yardımcı olması açısından düzenlediğimiz anne- çocuk kampımız hem annelerden hem de çocuklarından büyük beğeni gördü. Bolca eğlenip bolca güldüler, bu da bizim için tek ödül zaten. Arsuz Kaymakamımız Musa Sarı’ ya ve Yazarımız Cumali Miçooğulları’ na ziyaret ve katılımlarından dolayı tüm ekibim ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Gençlik Merkezimizin Gönüllü çalışan gençleri bu gece bizi yalnız bırakmadılar aslında en büyük teşekkür onların olmalı çünkü gönüllülerimiz bizim en büyük destekçimiz. Ve tüm ekibim yine özveri ile çalıştı bütün bu güzel anlar onların eseri o yüzden onlara da teşekkür ederim. Ve tabi ki Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü öğretmen ve velilerine de katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum, bir sonra ki kamp akşamında görüşmek üzere.”  şeklinde konuştu.

Yorum Gönder