İskenderun Gençlik Merkezi’nde Gençler Arası Tenis Turnuvası Heyecanı !

12 Eylül 2023 Salı 10:21
Bu haber 234 kez okundu

Gençlerin ve ailelerinin ikinci evi olan İskenderun Gençlik Merkezinde yaz kurslarından kort tenisi eğitimi alan gençler tenis turnuvası ile yaza güzel bir kapanış yaptılar.

İskenderun Gençlik Merkezi'nde Gençler Arası Tenis Turnuvası Heyecanı !

Gençlerin ve ailelerinin ikinci evi olan İskenderun Gençlik Merkezinde yaz kurslarından kort tenisi eğitimi alan gençler tenis turnuvası ile yaza güzel bir kapanış yaptılar. Yaz dönemi gibi kısa sürede gençlik merkezinde hızlandırılmış tenis eğitimi verilerek bu branşta gençlerin öğrenmelerinin ötesinde kendilerinin geliştirerek turnuvalara hazırladılar. Turnuvanın asıl amacının gençlerin performanslarını görmek, değerlendirmek ve il dışı müsabakalarında gençlerin yerini almalarıdır. İskenderun Gençlik Merkezi’nde düzenlenen tenis turnuvasına 15-28 yaş arası kadın ve erkek gençler katılım sağlamıştır. Kadınlar kategorisinde İrem Gül Erkan, erkekler kategorisinde ise Cem Arıca birincilik elde etmişlerdir.  Ayrıca Gençlik Merkezi ailesi olarak gençlerimizin velileri ile güzel bir seyirci kitlesi de oluşmuştur. Gençlerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle tatillerini değerlendirmesini sağlamak ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak için farklı branşlarda da yarışmalar ve turnuvalar devam etmektedir.

Konu hakkında açıklamada bulunan İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin şu ifadeleri kullandı; “Spor, hayata tutunmanın bir dalıdır. İskenderun Gençlik Merkezi her yaz döneminde olduğu gibi bu yaz döneminde de gençlerimiz için en eğlenceli ve en eğitici kurslarımızın yanında turnuvalar ve yarışmalar ile devam ediyoruz. Hiçbir şeye sınır koymamalısınız. Ne kadar hayal ederseniz o kadar ileriye gidebilirsiniz.”
Yorum Gönder