İskenderun’a Endüstri Mühendisliği Yakışır!

02 Ağustos 2018 Perşembe 20:25
Bu haber 169 kez okundu

Bir endüstri kenti olan İskenderun’da, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin çiçeği burnundaki yeni bölümlerinden biri olan Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne bu yıl ilk kez öğrenci alınacak. 2018 TYT ve AYT yani YKS’ye girip tercih yapacak olan başarılı üniversite adayları,sayısal puanla 60 öğrenci yerleştirilecek İSTE Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü tercih edebilecekler.

İskenderun'a Endüstri Mühendisliği Yakışır!
Bir endüstri kenti olan İskenderun’da, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin çiçeği burnundaki yeni bölümlerinden biri olan Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne bu yıl ilk kez öğrenci alınacak.  2018 TYT ve AYT yani YKS’ye girip tercih yapacak olan başarılı üniversite adayları,sayısal puanla 60 öğrenci yerleştirilecek İSTE Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü tercih edebilecekler.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesinde yer alan Endüstri Mühendisliği Bölümü; İSTE’nin Teknoversite vizyonunu esas alarak, her sektörde karşılarına çıkabilecek problemleri analitik düşünce yaklaşımıyla ele alabilen, çözüm yaklaşımı üretirken disiplinler arası sınırları ortadan kaldırıp, disiplinleri sentezleyebilen; ulusal ve uluslararası ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde çözüm önerileri üretebilen; bakış açısı, bilgi, çalışma alanı, teknoloji açısından kendisini sınırlandırmayan, sınırları her alanda her şekilde ortadan kaldırabilen Endüstri Mühendisleri yetiştirmeyi amaçlıyor.

Konu ile ilgili olarak kısa bir açıklama yapan ve kendisi de uzun yıllar Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı yapmış bir akademisyen olan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; ‘Eğitim, öğretim ve araştırma çalışmalarının yanı sıra, yeni açılan İSTE Endüstri Mühendisliği Bölümü’müzün; öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve potansiyel mezunlarımızın sinerjileriyle, İskenderun gibi sanayisi fevkalade gelişmiş bir lokasyonda çok başarılı projeler ve daha nitelikli işbirlikleri geliştirilmesini sağlayacağına yürekten inanıyorum. Endüstri Mühendislerinin daha iyi bir İskenderun, Türkiye ve Dünya için çalışacaklarına, üreteceklerine ve dünyayı değiştirebileceklerine, Türkiye’nin 2023 ve 2053 ve 2071 vizyonuna büyük katkı yapacaklarına inanıyorum. Ben de inşallah bu bölümde ders vermeyi planlıyorum.

İSTE Endüstri Mühendisliği Bölümü, güncel konulara hâkim, teknolojiyi yöneten, araştırmacı ve girişimci endüstri mühendisleri yetiştiren ve tüm paydaşlar ile sürekli iletişim ve işbirliği içerisinde olacaktır.  Mesleğin gereği olan teorik bilgilerin yanı sıra verilen eğitimin sanayiye uygulanmasını da göz ardı etmeyen, Üniversite-İş Dünyası işbirliğini yaşayan, yenilikleri çevik düşünce ile ele alan bir bölüm olacaktır’ dedi.

İSTE Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Yunus Eroğlu da adaylara seslenerek;  ‘Endüstri Mühendisliği öğrencileri; takım çalışmasına yatkın bir şekilde, yeniliği sadece takip etmekle yetinmeyip yeniliği yöneten, mühendislik ve yönetim problemlerine sistematik bir çözüm yaklaşımı bulabilme yetenek ve donanımlar ile mezun olduklarında her sektörde rahatlıkla iş bulabilmekte, ama daha da önemlisi kendi işlerini kurup yönetebilen girişimciler olabilmektedir. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyen ve ilgi duyan adayları, velileri ve herkesi 8-9 Ağustos 2018 tarihlerinde Üniversitemiz Merkez Kampüs’te gerçekleştirilecek İSTE TANITIM GÜNLERİ’ndeki Endüstri Mühendisliği standımıza davet ediyoruz. Adayların merak ettiği tüm sorular, Bölümümüzün öğretim elemanları tarafından yüz yüze cevaplanacaktır’ şeklinde konuştu ve Endüstri Mühendisliği hakkında bilgiler paylaştı.
Yorum Gönder