İskenderun’da Camilerde Ramazan Temizliği

14 Mayıs 2018 Pazartesi 11:43
Bu haber 158 kez okundu

İskenderun'da camilerde Ramazan Ayı dolayısıyla başlatılan temizlik çalışmaları sürüyor.

İskenderun'da Camilerde Ramazan Temizliği

İskenderun'da camilerde Ramazan Ayı dolayısıyla başlatılan temizlik çalışmaları sürüyor.

İskenderun Belediyesi tarafından periyodik olarak sürdürülen cami temizlik çalışmaları, yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla hız kazandı. Temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki cami, mescit ve türbelere temizlik çalışmalarını hızlandırdı.

İlçe genelindeki ibadethanelerin periyodik olarak temizlendiğini belirten Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Ramazan Ayı’nın yaklaşması dolayısıyla camilerde daha geniş ve kapsamlı bir temizlik çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Ekiplerin kent genelinde periyodik olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Seyfi Dingil, “Vatandaşlarımızın manevi duygularını yoğun olarak yaşadığı Ramazan Ayı’nda camilerimizin temizlik çalışmalarına hız verdik. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, halkın daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini sürdürmesi için camilerin halılarını süpürülerek dezenfekte ediyor. Ayrıca, duvar, kapı, pencere ve camlar da titizlikle temizleniyor. Bu vesileyle tüm İslam âleminin Ramazan Ayı’nın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorum Gönder