İskenderun’da Dünya Bisiklet Günü Etkinliği

04 Haziran 2021 Cuma 11:45
Bu haber 100 kez okundu

İskenderun Belediyesi, ‘3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’ nedeniyle bisiklet kullanımına farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik düzenledi.

İskenderun'da Dünya Bisiklet Günü Etkinliği

İskenderun Belediyesi, ‘3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’ nedeniyle bisiklet kullanımına farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik düzenledi.

İskenderun'da yaşayan bisiklet severlerin birlikte pedal çevirdiği etkinliğe çok sayıda genç ve çocuk bisiklet sürücüsü katıldı.

Atatürk Anıt Alanından başlayan bisiklet turu öncesinde mehteran takımı mini bir konser verdi. Daha sonra bisiklet tutkunları sahil kordonu boyunca bisiklet turu yaptılar. Tekrar Atatürk Anıt Alanına gelen bisiklet sürücülerine katılım belgeleri verildi.

Bisikletin en sağlıklı ulaşım aracı olduğuna dikkat çeken Başkan Tosyalı, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Belediye olarak Sosyal ve Kültürel etkinlikler düzenlemeye devam ettiklerini belirten Başkan Tosyalı,"Bisikletin günlük yaşamda giderek önemi artıyor. Hem ulaşım aracı hem de sağlıklı yaşam aracı olarak yaşamımıza geri dönüyor. Bisiklet insan sağlığı açısından çok faydalıdır. İnsanlar günlük hayatlarında ya yürümeli ya da bisiklet sürmeli önemli. İskenderun'da bisiklet kültürünü yaygınlaştıracağız ” dedi.

Düzenlenen bisiklet turuna katılan vatandaşlar ise Belediye Başkanı Fatih Tosyalı'ya düzenlediği etkinlik için teşekkür ettiler.
Yorum Gönder