İskenderun’da Dünya Kadın Hakları Günü Kutlandı

07 Aralık 2023 Perşembe 13:44
Bu haber 161 kez okundu

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 'Aziz Türk Milletinin tarihinde kadınlarımız her zaman cesareti, azmi, fedakârlığı ve çalışkanlığı ile var olmuştur.'dedi.

İskenderun'da Dünya Kadın Hakları Günü Kutlandı

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 'Aziz Türk Milletinin tarihinde kadınlarımız her zaman cesareti, azmi, fedakârlığı ve çalışkanlığı ile var olmuştur.'dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Türkiye Milli Değerler ve Medeniyetler Vakfı Kadın ve Aile Başkanlığı tarafından düzenlenen programa katıldı.

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Türk kadınının; toplumumuzda hak ettiği değerin karşılığını aldığı 5 Aralık, Türk kadınına milletvekili seçme ve seçilme hakkı verildiği gündür. Tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de eğitimden sağlığa, siyasi yaşamdan, iş hayatına kadar üstlendikleri sorumluluklarla Türk milletinin geleceğe güvenle bakmasında öncülük etmişlerdir. Organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen TÜRDEM Kadın ve Aileden Sorumlu Gnl.Bşk.Yrd. Zeynep Soylu'ya ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRDEM Kadın ve Aileden Sorumlu Gnl. Bşk.Yrd. Zeynep Soylu ise yaptığı konuşmada, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü ve aynı zamanda kadınlarımıza “seçme ve seçilme Hakkı’nın verilişinin yıldönümünü hep birlikte kutluyoruz. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmiş olması Türk milleti için ayrı bir öneme sahiptir. Bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kadınlara verdiği değerin çok önemli bir göstergesidir” şeklinde konuştu.

Ardından 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ile ilgili konuşmalar yapıldı.


Yorum Gönder