İskenderun’da Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

18 Temmuz 2016 Pazartesi 16:34
Bu haber 1168 kez okundu

İskenderun’da Atatürk Anıt alanında, darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı. Gün içerisinde İskenderun Belediyesi tarafından yapılan anonslar ile halk gıyabi cenaze namazına davet edildi. Milli iradeye sahip çıkan binlerce vatandaş yatsı namazı sonrasın da gıyabi cenaze namazı kıldı.

İskenderun'da Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Kaptan Mehmet Paşa Cami İmamı Hamit Açıkgöz tarafından kıldırılan gıyabi cenaze namazının ardından cenaze darbe girişimi sırasında canlarını ülkemiz için feda eden vatandaşlarımız için dualar edildi. Gıyabi cenaze namazına İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. Atatürk Anıt alanını dolduran vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile “şehitler ölmez vatan bölünmez” ,”ya Allah Bismillah Allah'u Ekber”, şeklinde slogan attılar.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise halkın milli iradeye sahip çıktığını belirterek,” Tehlike henüz daha geçmedi. Bizler meydanlarda olmaya devam edeceğiz. Bu ülke bu cuntacılardan temizlenecek. Demokrasiden başkan yol yok. Bizler her zaman ülkemize, milletimize, bayrağımıza sahip çıkacağız. Vatan hainlerine canımız pahasına geçit vermeyeceğiz. Başta Türkiye yok” şeklinde görüş beyan etti.

Yorum Gönder