İskenderun’da Zafer Bayramı Coşkusu

30 Ağustos 2023 Çarşamba 17:09
Bu haber 87 kez okundu

İskenderun’da Atatürk Anıt Alanı’nı su basması sonucu Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü dolayısıyla Çelenk sunma törenini Hanife Uysal Ortaokulu’nda gerçekleşti.

İskenderun'da Zafer Bayramı Coşkusu

İskenderun’da Atatürk Anıt Alanı’nı su basması sonucu Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü dolayısıyla Çelenk sunma törenini Hanife Uysal Ortaokulu’nda gerçekleşti.

Hanife Uysal Ortaokulu'nda gerçekleşen çelenk sunma töreninde; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı'nca çelenk sunulmasını müteakiben Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti adına canlarını feda ederek şehadete intikal eden aziz şehitlerimizin anısına bir dakika saygı duruşunda bulunularak, ardından İstiklal Marşı eşliğinde şanlı Türk bayrağı göndere çekildi.

İskenderun Kaymakamı Mustafa Sefa Demiryürek, Garnizon Komutanı Hakan Tutucu ve Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın İskenderun Kaymakamlığında tebrikleri kabul etmesinin ardından, tören alanına geçildi.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Büyük Zafer Bayramını tüm yurtta olduğu gibi İskenderun’da da büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirterek "İskenderun geleneği tugaylarımızın katıldığı resmigeçit töreni için, meydana gelen aşırı yağış nedeniyle şartlar her ne kadar olumsuza da dönse, Belediyelerimizin gayretli çalışmalarıyla alan nispeten de olsa kullanılabilir hale geldi. Benimde içinde bulunduğum bu dönemde de 'İskenderun geleneğini bozmadı' bayramımızı resmi geçit törenimizi de yapmış olduk. Tekrar milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Türk silahlı kuvvetlerimizin gününü kutluyorum” dedi.

Halk oyunları gösterisinin ardından resmigeçit töreninde Türk Askeri birlikler, araçların geçişi alkışlar arasında gerçekleşti. 

Yorum Gönder