İSTE 2019’u Yeni Yıl Konseri ile Karşıladı

31 Aralık 2018 Pazartesi 14:05
Bu haber 131 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı (MYDK), 2019 yılını geleneksel hale getirdiği ‘Yeni Yıl Konseri’ ile karşıladı.

İSTE 2019'u Yeni Yıl Konseri ile Karşıladı

İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı (MYDK), 2019 yılını geleneksel hale getirdiği ‘Yeni Yıl Konseri’ ile karşıladı. Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği ve büyük ilgi gören ‘Yeni Yıl Konseri’ büyük bir coşkuya sahne oldu.

 

Üç bölümden oluşan ve ağırlıklı olarak klasik eserlerin seslendirildiği programda, İSTEMYDK öğretim elemanları ve öğrencileri sahne aldı.

Birinci bölümde, şef İSTEMYDK Öğretim Görevlisi ValentynTrofimov yönetiminde 35 öğrenciden oluşan Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı Klasik Müzik Orkestrası; ‘Söyle Canım, Bahara Umut, Aygız, Hatay Rüzgârı ve Bolero’ eserlerini seslendirdi.

İkinci bölümde ise İSTE Öğretim Görevlisi Buğra Çankır sahne aldı ve ABD’de Newyork’ta Birleşmiş Milletler’in yaptığı organizasyonda sunduğu eserlerini icra etti.

 

Dinleyiciler, ‘Scherzo, Elegie ve Ballad eserlerinden oluşan müthiş bir piyano dinletisine tanıklık etti. Üçüncü ve son bölümde; İSTE Dr. Öğretim Üyesi Okay Özdağ’ın gitarı eşliğinde, İSTE Öğretim Görevlisi Berna Bilgin özgün sesiyle ve kendine has tarzıyla dinleyenleri adeta büyüledi.

 

Bu bölümde; Türk müziğinin eşsiz eserlerinden ‘Sabahın Seherinde, Gesi Bağları, Sarı Gelin, Hasret ve  Zülüf’ parçaları seslendirildi.

 

Birbirinden güzel görüntülere ve anlara sahne olan Yeni Yıl Konseri; bilim, kültür, spor ve sanat etkinlikleriyle birlikte yoğun geçen bir dönemin sonunda, final sınavları öncesi İSTE öğrencilerine de büyük bir motivasyon kaynağı oldu.

 

 

 

Yorum Gönder