İSTE Kampüsünde Çalışmalar Devam Ediyor

08 Aralık 2020 Salı 12:33
Bu haber 1506 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İSTE kampüste İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı ağırladı. Rektör Depci ve Başkan Tosyalı İSTE Kampüsü birlikte gezdi.

İSTE Kampüsünde Çalışmalar Devam Ediyor

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İSTE kampüste İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı ağırladı. Rektör Depci ve Başkan Tosyalı İSTE Kampüsü birlikte gezdi.

Türkiye’nin en yeni ve en başarılı teknik üniversitelerinden olan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) merkez kampüsü her geçen gün büyümeye ve güzelleşmeye devam ederken, pandemi sürecine karşın ekipler kontrollü olarak çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar.

Bir yandan yakın bir zaman önce İSTE kampüste dualarla temeli atılan İSTE Hacı Mehmet Karatoyuk camii inşaatı İSTE kampüs girişinde devam ederken, diğer yandan tamamlandığında yalnızca İSTE öğrencilerine değil tüm İskenderun halkına hizmet verecek olan İSTE spor salonunda inşaat çalışmalarında sona geliniyor. Salon tamamlandığında basketbol, voleybol ve hentbol başta olmak üzere birçok spor branşında çok sayıda organizasyona ev sahipliği yapılabilecek kapasitede olacak.

İskenderun Ticaret Odası’nın katkılarıyla tamamlanan İTSO bulvarıysa bisiklet ve yürüyüş yolu, yeşil alan ve ışıklı süs havuzları başta olmak üzere birçok özelliğiyle İSTE kampüse adeta ayrı bir renk kattı. Yeni fakülte ve idari binaların tamamlanmasıyla kampüs içerisindeki yollarda da asfaltlama çalışmalarına ara vermeyen İSTE yönetimi, mevsim şartlarına uygun olarak çalışmalarını sürdürüyor.

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı teknik ekiplerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı “İskenderun Teknik Üniversite’miz İskenderun'umuz için önemli bir değerdir. Üniversitemize her zaman destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci de yeni bir kampüs oluşturmak için gayretle çalıştıklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Bugüne kadar destek veren kurum ve şahıslara teşekkür ediyorum. Asfalt ihtiyacımız olan noktalarda yardımlarını eksik etmeyen İskenderun Belediyesi’ne ve değerli Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Bey’e bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Yorum Gönder