İSTE Öğrencisi ‘İSTE’di Sergisini Açtı

03 Mayıs 2018 Perşembe 09:48
Bu haber 248 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencisi Sibel Tümkaya, Park Forbes AVM’de ilk kişisel sergisini açtı.

İSTE Öğrencisi ‘İSTE'di Sergisini Açtı

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencisi Sibel Tümkaya, Park Forbes AVM’de ilk kişisel sergisini açtı. Serginin açılışına İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ve akademisyenlerde katıldı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) Geleneksel El Sanatları Bölümü öğrencisi Sibel Tümkaya, ‘Zümrüdü Anka’ isimli ilk kişisel sergisini açtı. “Teknoversite" vizyonunun yanı sıra sanata da büyük destek veren İSTE, kendi öğrencisinin ilk kişisel sergisinde de yanındaydı. Serginin açılışını; İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İSTE SKS Daire Başkanı Prof. Dr. Yasemin Bircan Yıldırım, İMYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hakan Kalpakçıoğlu ve Geleneksel El Sanatları Bölümü öğretim elemanları hep birlikte yaptı. Başarılı eserlerin sergilendiği, yoğun ilgi gören Zümrüdü Anka sergisini açık olduğu süre boyunca ziyaret edenler beğenerek takdir ettiler. Ziyaretçilerin arasında İSTUDER başkanı işadamı Sabahattin Uygun ve Profesyonel sporcu CHP milletvekili aday adayı İhsan Akpınar da sergiyi beğenerek izleyenler arasındaydı.

Mutluluğu yüzünden okunan Sibel Tümkaya bunun ilk kişisel sergisi olduğunu belirterek; "Uzun zamandır sanatın içindeydim, sanat anlayışımın gelişmesinde de katkı gösteren hocalarımdan aldığım kıymetli bilgilerle de kendimi daha çok geliştirdim. Hepsine teşekkür ediyorum"  dedi.

Yorum Gönder