İSTE’de 15 Temmuz Etkinlikleri Sürüyor

14 Temmuz 2021 Çarşamba 12:11
Bu haber 74 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında bir hafta boyunca devam edecek etkinliklerin ikinci günü tamamlandı.

İSTE'de 15 Temmuz Etkinlikleri Sürüyor

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında bir hafta boyunca devam edecek etkinliklerin ikinci günü tamamlandı.


İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında bir hafta boyunca devam edecek etkinliklerin ikinci gününde İskenderun Teknik Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış ve İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Erkan 15 Temmuz Darbe Girişiminin Ülke Ekonomisine Etkileri isimli çevrimiçi bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide ilk olarak dünyada ve Türkiye’de darbe ve darbe girişimlerinin tarihi, nasıl gerçekleştirildikleri ve yönlendirildikleri ele alındı. Türkiye’de gerçekleşen darbe ve darbe girişimlerinin öncesinde ve sonrasında ülke ekonomisinin durumu irdelendi. Söyleşide Çalış ve Erkan, 15 Temmuz sonrasında ekonominin durumu ile ülkemizin ekonomik kalkınmasını geliştirmenin yolları ve ekonomik kalkınma amaçlarına ulaşmada vatandaş olarak sorumluklarımızın neler olduğu üzerinde durdular


Saat 11.00’de ise Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ergüden, Denizlerimiz Geçilmez Mavi Vatan Bölünmez başlıklı online konferansta bir yarımada olan ülkemizde denizlerin ve denizlerin ülke savunmasındaki önemine değindi. Denizlerine hâkim olamayan ülkelerin cihana hâkim olamayacağını vurgulayan Ergüden, yarın İskenderun açıklarında gerçekleştirecekleri etkinlikle ilgili bilgilendirme yaptı.


İskenderun Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Mehmet Kartal Bilen’in hazırlamış olduğu Türkiye Geçilmez isimli kısa film ise saat 13.00 itibariyle İSTE Ar-ge TV kanalında yayında olacak. Hafta boyunca sürecek çevrimiçi etkinlikleri www.youtube.com/c/ar-getv adresinden izleyebilirsiniz.

Yorum Gönder