banner45

İSTUDER’den Turistik Tesislerdeki Uygulamalarda İletişim Vurgusu

10 Mart 2022 Perşembe 13:44
Bu haber 83 kez okundu

İskenderun Turizm ve Tanıtma Derneği yönetim kurulu, Mart ayı olağan istişare toplantısını gerçekleştirdi.

İSTUDER'den Turistik Tesislerdeki Uygulamalarda İletişim Vurgusu

İskenderun Turizm ve Tanıtma Derneği yönetim kurulu, Mart ayı olağan istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan salgınlar dolayısıyla bu yılın İskenderun ve bölgesinin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerlerin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması noktasında tüm kurum ve kuruluşlar birlikte hareket edilerek, salgın öncesindeki gibi sektörün hak ettiği değeri bulması için çalışmalar yapılacak.

İSTUDER başkanı Sabahattin Uygun ve yönetim kurulu, bölge turizminin canlandırılması konusunda herkesin ortak akılla hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Turizm endüstrisinin bölgemiz ekonomisine sağladığı katkılar göz önünde bulundurulduğunda bazı uygulamaların özellikle sektörde eğitimin önemi ifade edilirken, yapılan uygulamalarda sektörün bilincini kavramış personeller tarafından denetim ve asayiş uygulamalarının daha yapıcı şekilde yapılması gerektiği vurgulandı.

Turistik tesislerdeki yapılan asayiş denetimlerinde yıkıcı değil, yapıcı şekilde uygulamaların sektörün bilincini kavramış eğitimli personeller tarafından yapılması, kurumsal olarak iletişimin önemli olduğu ifade edildi.

Toplantıda, “Hali hazırda turizm sektöründe de dünya genelindeki küresel turizm sektörünün salgınların yol açtığı seyahat kısıtlamalarının etkisiyle 2020 yılında 1,3 trilyon dolar kaybetmesi, sektörün durumunu ortaya koymaktadır. Bu manada yapılan ve yapılacak olan tüm kurumsal ve asayiş uygulamalarının eğitimli ve bilinçli görevliler tarafından yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Bölge turizmi açısından İskenderun’a yeni arkeoloji müzesinin yapılacak olmasından dolayı mutlu olduklarını ancak bu sürecin hızlandırılması” gerektiği ifadelerine yer verildi.

Önümüzdeki ay Turizm haftasında yapılması planlanan etkinliklerle ilgili istişarelerle toplantı son buldu.


Yorum Gönder