banner45

İTSO’da ‘Geçmişten Günümüze Endüstriyel Reklamcılık’ Seminer

13 Mayıs 2022 Cuma 17:38
Bu haber 46 kez okundu

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED) ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle ‘Geçmişten Günümüze Endüstriye Reklamcılık’ konulu sektörel eğitim semineri düzenlendi.

İTSO'da ‘Geçmişten Günümüze Endüstriyel Reklamcılık' Seminer

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED) ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle ‘Geçmişten Günümüze Endüstriye Reklamcılık’ konulu sektörel eğitim semineri düzenlendi. İTSO Fuaye Alanında seminer öncesi  açılan stantlarda, baskı makineleri, reklam ürünleri, dijital baskı teknolojileri tanıtımları da yapıldı.

Seminerin açılış konuşması yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Bilindiği üzere açık hava reklamcılığı; kamuya açık iç ve dış mekânlarda sunulan ve herhangi bir hizmet ya da ürün için talep veya imaj yaratmak ya da var olan imajı güçlendirmek amacıyla oluşturulmuş görsel veya yazılı mesajlar içeren uygulamalardır. Açık hava ve endüstriyel reklamcılığının son dönemde kullanım alanının genişlediği gözlenmektedir. Firmalar ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırabileceği için, günümüzde açık hava reklamcılığının markalar tarafından sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Açıkhava reklamları sayesinde firmalar, etkili tasarımlarla daha görünür olarak, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmekte ve akılda kalıcılığı önemli düzeyde artırmaktadır. Dijitalleşmenin hız kazandığı günümüz koşullarında, açık hava ve endüstriyel reklamcılığın, ticari hayatın değişen ihtiyaçlarına cevap verir düzeyde yenilendiği ve gelişim gösterdiği gözlemlenmektedir” dedi.

Daha sonra söz alan ARED Başkanı Şahin Acar da, konuşmasında ilk olarak toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere ve sponsor olan firmalara teşekkür etti. ARED il toplantılarına 2007 yılında başladıklarını ve 64 ilde yaptıkları toplantılarda 1860 firmadan 2871 meslektaşlarına katılım belgesi verdiklerini kaydeden Acar, birinci hedeflerinin Türkiye Açıkhava ve Endüstriyel reklamcılığı, bilinçlendirilmiş ve meslek standartları belirlenmiş saygın bir sektör haline getirmek olduğunu söyledi.

ARED’in 259 üyesi, 34 il temsilcisi, Kıbrıs ve İngiltere’deki temsilcilikleri ile meslektaşlarının sorunlarına çözüm üretebilmek adına çaba sarf ettiğini ifade eden Acar, derneğin çalışmaları hakkında katılımcı reklam firmalarına bilgiler verdi.

Seminerde Gama Reklam’dan Mehmet Özbakır ve Pimms Grup’tan Selahattin Aygüler birer sunum yaparak sektörün sorunları gelişimleri ile ilgili bilgiler verdiler ve tecrübelerini katılımcı firmalarla paylaştılar.

Reklam firmalarının yoğun ilgi gösterdiği seminerde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a oda adına desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

Seminerde, derneğe yeni katılan reklam firmalarına rozetleri sponsorlara plaket, katılımcılara ise teşekkür belgeleri dağıtıldı. Seminer, soru cevap şeklinde son buldu.

Yorum Gönder