İTSO’da İSTE Teknopark Mimari Proje Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

12 Ocak 2023 Perşembe 13:11
Bu haber 309 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi ile Teknopark’ın ortakları arasında yer alan İTSO’da değerlendirme toplantısı yapıldı.

İTSO'da İSTE Teknopark Mimari Proje Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İskenderun Teknik Üniversitesi ile Teknopark’ın ortakları arasında yer alan İTSO’da değerlendirme toplantısı yapıldı.

2022 yılı içerisinde İSTE Rektörlüğünde Rektör Prof.Dr. Tolga Depci başkanlığında gerçekleştirilen ilk toplantıda, Teknopark’ın bölgemizde etkin ve donanımlı olarak hizmet verebilmesi sürecine ilişkin değerlendirmeler yapılmış ve Y. Mimar Müfit Tennioğlu tarafından, daha önce hazırlanarak, İSTE Rektörlüğü’nce de onaylanmış olan Teknopark Avam projesinin detaylarının hazırlanmasına yönelik bir çalışma grubu oluşturulmuştu.

İTSO yönetim kurulu tarafından geçtiğimiz ay alınan teklifler neticesinde , detay projelerin hazırlanmasını üstlenen Akbay Yapı Müh.Mim.İnş.San. ve Tic.Ltd.Şti. firması  Mimar Mert Akbay  ile İSTE Öğretim Üyesi - İSTE Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. L. Cenk Kumruoğlu,  İSTE Öğretim Görevlisi Oğuzhan Arı ve İTSO Yönetim Kurulu üyesi  Sedat Uysal,  İTSO Genel Sekreteri  Figen Gül  Dönmez , odamız işbirliğinde yürütülen çalışmanın bir adımı olarak, İSTE Teknopark binasının yapımına yönelik detay projelerin hazırlanabilmesi için,  proje  üzerinde değerlendirmelerde bulunmak üzere  , İTSO’nun ev sahipliğinde toplantı gerçekleştirildi.

 Toplantıda, karşılıklı görüş alışverişi yapılarak, detay projelerin   tamamlanması ve İSTE Rektörlüğü’ne ilgili bakanlığa sunulmak üzere teslim edilebilmesi için önemli adım atılmıştır.

Yorum Gönder