banner45

İTSO’da Sürücü Kurslarının Sorunları Görüşüldü

30 Eylül 2022 Cuma 15:12
Bu haber 84 kez okundu

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde bölgemizde faaliyet gösteren sürücü kurslarının sorunları görüşüldü.

İTSO'da Sürücü Kurslarının Sorunları Görüşüldü

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde bölgemizde faaliyet gösteren sürücü kurslarının sorunları görüşüldü.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a, İskenderun Erzin Dörtyol Payas Belen Arsuz Sürücü Kursları Temsilcileri sorunlarını anlatma fırsatı buldular.

Toplantıda söz alan Özel Bal Sürücü Kursu sahibi ve İTSO Meclis Üyesi Hüseyin Tuncer; “Sürücü kursları olarak ülkemizde istihdam sağlayan vergisini ödeyen sektör temsilcileri olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Özellikle akaryakıta yapılan son zamlar ve vergiler nedeniyle personel çıkartmak zorunda kalıyoruz. Sürücü kurslarımızın yolları başta olmak üzere birçok sorunlarımız var. Bu gün bu sorunlarımızı bir araya gelerek paylaşmak ve çözüm önerileri bulmak için buradayız. Her zaman yanımızda olan sorunlarımızı dinleyen ve çözüm yolları arayan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Levent Hakkı Yılmaz’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıda sürücü kursu temsilcileri, sektörün sorunları ve olağanüstü oluşan akaryakıt zamları, araç alımlarında sürücü kurslarına özel tüketim vergisinden faydalanılmadığı ve kanunlar gereği sabit fiyat uygulanması noktasında destek talebinde bulundular.

Sürücü Kurslarının taleplerini dinleyen İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise; “İTSO olarak her zaman üyelerimizin yanında yer alıyor, sorunlarını dinliyor ve en yetkili mercilere iletiyoruz. Bölgemize faaliyet gösteren Sürücü kursları da bizim üyelerimiz. Enerji, akaryakıt başta olmak üzere hemen hemen her şeye zam yapılması tüm sektörlerimizi olumsuz yönde etkiledi. İTSO olarak her zaman yanınızdayız” dedi.
Yorum Gönder