banner45

‘Kaçış Rampasından Kaçmayın!’

16 Mart 2022 Çarşamba 15:09
Bu haber 261 kez okundu

İskenderun’da 2 Nisan tarihinde Deniz Alayı civarında yaşanan feci kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ve kazada yaralananlar İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması gerçekleştirdi.

‘Kaçış Rampasından Kaçmayın!'

İskenderun’da 2 Nisan tarihinde Deniz Alayı civarında yaşanan feci kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ve kazada yaralananlar İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Uzun yıllardır Kaçış yapılması konusunda yetkililere çağrıda bulunan kazazedeler ve aileleri seslerinin duyulması ve taleplerinin unutulmaması için Gazeteciler cemiyetini ziyaret ettiler. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı yardımcısı Gökhan Gökpınar ailesini kaybeden İbrahim Yıldırım’ın taleplerini dinledi. 

Kazada eşi, kardeşi ve yengesini kaybeden İbrahim Yıldırım, 2 Nisan 2020 yılında yaşanan kazada kendisinin yaralandığını ve ailesinin ise hayatını kaybettiğini belirten Yıldırım, yıllar geçmesine rağmen hala bölgede bir kaçış rampası yapılmadı. 1994 yılından buyana aynı istikamette 8 büyük ölümlü kaza yaşandı. Ve yaşanan büyük kazalarda toplamda 43 vatandaşımız hayatını kaybetti. 100’den fazla yaralılar oldu.  Bizim kazada da aynı durum yaşandı dedi.

Yıldırım, pandemi nedeniyle kısa bir iş için evden çıktıklarını ve polis kontrol noktasının bulunması nedeniyle çok fazla araç kuyruğunun oluştu ve maalesef yukarıdan gelen yüklü araç tüm araçları parçalayarak birçok insanın canını aldı bende kazada ağır yaralı olarak kurtuldu. Birçok arkadaş hala kazanın ağır hasarını yaşıyor. Burada yetkililerden tek isteğimiz sesimizi duymaları ve başka kazaların olmaması dedi.

Avukat Ömer Düzen de hukuki olarak sürücü ve şirken ceza aldı. Ancak bizim amacımız cezanın peşine düşmek değil, Burayı günlük olarak binlerce insan kullanıyor. Bu yolda geçmemesi gereken araçlar cirit atıyor. Yetkili kurum caza kesmekten bıktı ancak kaçış rampası ya da başka bir çözüm gerekmekte dedi.

Yorum Gönder