Karaağaç Plajı’na Giriş Ücreti Belli Oldu

02 Haziran 2016 Perşembe 22:15
Bu haber 1130 kez okundu

Karaağaç Plajı’na Giriş Ücreti Belli Oldu

Karaağaç Plajı'na Giriş Ücreti Belli Oldu

 Arsuz Belediye Meclisi, Haziran ayı toplantısını iki oturumda gerçekleştirdi. Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha başkanlığında gerçekleşen ve iki gündem maddesi ile bir önerge olmak üzere üç maddenin görüşüldüğü toplantıda, Arsuz’u ve Hatay’ı U-14 Türkiye Şampiyonası 2 Kademe maçlarında temsil eden Karaağaçspor’a 10 bin liralık nakdi yardım yapılması kararı alındı. Spora ve sporcuya verdiği destekle takdir toplayan Başkan Nazım Culha’nın halkçı ve katılımcı yönetim anlayışı çerçevesinde de vatandaşların denizden daha kolay yararlanması için Karaağaç Halk Plajı’na girişlerin ücretsiz olması, kabin ve masa ücretlerinin geçen yılla aynı kalması önerisi de meclis üyelerinden tam destek gördü.

Tarihi binalar restore edilecek

Gündem dışı konuşmalarda Tarihi Kentler Birliği Edirne Semineri ve Bulgaristan – Romanya Tetkik İnceleme gezisinin detaylarını meclis üyeleri ile paylaşan Başkan Nazım Culha, Bulgarsitan’daki tarihi binaların da kent kimliğine uygun bir şekilde restore edilerek yeniden kullanıma sunulduğunu gördükten sonra, ÇEKÜL Vakfı’ndan Arsuz’daki tarihi dokunun korunarak sokak iyileştirme ve restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılması için proje ve ödenek desteği sağlanması hakkındaki girişimlerinin bu konudaki haklılıklarını ortaya koyduğunu söyledi.

Kent Konseyi’nin Arsuz’da şeklen değil fiilen çalıştığına da vurgu yapan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, halkın her katmanı içerisine dahil eden kent konseyini önemsediğini belirterek, proje desteklerinden dolayı tüm üyelere teşekkür etti.

Karaağaçspor’a prim

Meclisin birinci oturumunda Karaağaç Halk Plajı’nın Ücret Tarifesi İle İlgili Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Arsuz Kent Konseyi’nin Hazırlamış Olduğu Katı Atıkların Ambalajı ve Bertaraf Raporu ile ilgili Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü’nün teklifi oybirliği ile kabul edilirken önerge ile gündeme alınan 5393 Sayılı Kanunun 14/B maddesi ve 6360 sayılı kanunun “Gerektiğinde, sporu teşvik etmek amacıyla gençlere spor malzemesi verir, amatör spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapar ve gerekli desteği sağlar, her türlü amatör spor karşılaşmaları düzenler, yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda üstün başarı gösteren veya derece alan öğrencilere, sporculara, teknik yöneticilere ve antrenörlere belediye meclisi kararıyla ödül verebilir” 17. maddesine istinaden U-14 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe maçlarına katılan Karaağaçsporlu futbolculara nakdi yardım yapılması ve bu miktarın belediye meclisince belirlenmesi hususunda gerekli meclis kararının alınması ile ilgili madde oybirliğiyle kabul edildi. Bu madde kapsamında Karaağaçspor’a 10 bin liralık nakdi yardım yapılması kararlaştırıldı.

Meclise verilen aranın ardından, gerçekleşen ikinci oturumda da Karaağaç Halk Plajının Ücret Tarifesi İle İlgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun okunmasının ardından, gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi.

meclismeclis1

Yorum Gönder