KAYMAKAM ÖZYİĞİT'TEN 12 MART MESAJI

09 Mart 2016 Çarşamba 17:26
Bu haber 947 kez okundu

İskenderun Kaymakamı H.Hasan ÖZYİĞİT 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

KAYMAKAM ÖZYİĞİT'TEN 12 MART MESAJI

 Özyiğit mesajında şunları kaydetti:

“Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 95. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın” diye temennide bulunurken o yıllarda verilen çetin mücadeleye ve insanüstü gayrete de işaret etmiştir. Şanlı Bayrağımızla birlikte bağımsızlığımızın en önemli simgelerinden olan İstiklal Marşı, özlü dizeleriyle milletimizi ortak düşünce ve duygularda buluşturmakta, birlik, beraberlik ve dayanışmamızı güçlendirmektedir.

Türk milletinin büyük bir fedakârlık ve azimle kazandığı İstiklal Mücadelesini en yüksek duygularla anlatan ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerini inanç, mücadele, birlik ve beraberlik harçlarıyla yükselten İstiklal Marşımız, Türk milletinin var olma mücadelesini ve başarma gücünü ebedileştirmiştir. Kabulünün 95. yıldönümünü kutlayacağımız İstiklal Marşımız; göğsümüzü kabartarak haykırdığımız, kendimize güvenimizi, geleceği şekillendirme gücümüzü, birliğimizi, dirliğimizi pekiştirip, artırmakta ve artırmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle;  Ülkemizin milli marşı ve milli düsturu olan İstiklal Marşımızın T.B.M.M.’de kabulünün 95.yıldönümünü canı gönülden kutluyor, Milli Mücadelenin Büyük Önderi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u,  ve bütün milli mücadele kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

 

 

 

Yorum Gönder