Kaymakam Soytürk’ten Yeni Öğretim Yılı Mesajı

12 Eylül 2018 Çarşamba 12:51
Bu haber 232 kez okundu

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, ‘2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ve İlköğretim Haftası’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Soytürk tarafından Öğrenci, öğretmen ve velilere hitaben yayımlanan mesajda özetle şu ifadeler yer alıyor ;

Kaymakam Soytürk'ten Yeni Öğretim Yılı Mesajı

 İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, ‘2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Ve İlköğretim Haftası’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Soytürk tarafından Öğrenci, öğretmen ve velilere hitaben yayımlanan mesajda özetle şu ifadeler yer alıyor;

“Öğrenci, öğretmen, yönetici, veli ve eğitim personelinin büyük emek sarf edecekleri ve fedakârlıklarıyla donatacakları bir eğitim-öğretim yılını daha karşılamanın sevincini hep birlikte gönülden yaşıyoruz.

Sevgili Öğrenciler, Bu eğitim-öğretim yılında derslerinizde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olarak özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edininiz. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyor ve kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.

Değerli Veliler, Çocuklarımızın yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Olumlu ve yönlendirici desteğiniz ile çocuklarınıza yapacağınız rehberlik ve göstereceğiniz alaka onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacağı şüphesizdir. Bunları yaparken okul-aile işbirliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kurmak yerinde olacaktır.

Değerli Öğretmenler, Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir. Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci bireyler olarak yetiştirmek sizlerin asli görevidir. Kendi canımızdan çok daha kıymetli çocuklarımızı sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edecek güzel bir yıl olmasını diliyorum.

Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler, hepimiz sizlerin geleceği için, yeni ve güçlü bir Türkiye’nin geleceği için varız. Eğitim yolunda atacağınız her adımının geleceğiniz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sizi çok seviyor ve bu eğitim öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum.”

Yorum Gönder