Kaymakam Yılmaz’dan Sınav Öğrencilerine Moral Ziyareti

18 Ocak 2024 Perşembe 17:36
Bu haber 126 kez okundu

Hatay’ın Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, LGS, TYT ve AYT sınavına girecek olan depremzede öğrencilere motivasyon konuşması yaptı.

Kaymakam Yılmaz'dan Sınav Öğrencilerine Moral Ziyareti

Hatay’ın Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, LGS, TYT ve AYT sınavına girecek olan depremzede öğrencilere motivasyon konuşması yaptı.

Asrın felaketinde en fazla etkilenen Hatay’da 2023 – 2024 eğitim ve öğretim dönemi geçtiğimiz Eylül ayında başlamıştı. Belen ilçesinde de öğrenciler ders başı yapmış ve okullarıyla buluşmuşlardı. Belen İlçe Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, ilçede bulunan ortaokul ve liselerde  eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Kaymakam Yılmaz, LGS, TYT ve AYT sınavına girecek olan öğrencilerle sınav kaygısı hakkında sohbet ederek, sınava yönelik motivasyon konuşması yaptı. Öğrencilerin sınav stresi, kaygı yönetimi, odaklanma ve dikkatli olmaları konusunda deneyimlerini aktardı.

Kaymakam Yılmaz, “Sınavların eğitim ve kariyer açısından önemli olduğu bilinciyle sizlerin bu zorlu günlerde özveri ve fedakarlıkla çalıştığınıza inanıyorum. Sistemli bir çalışma ile sınavlarınızın başarılı geçeceğine ve emeklerinizin karşılığını alacağınıza inancım tamdır. Ülkemiz eğitimli ve yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Eğitimli nesiller hem yaşadıkları çevreye hem de ülkelerine yön veren insanlardır. Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizi yetiştiren ve onlara destek veren tüm öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ederek, sınava girecek olan öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.


Yorum Gönder