Kaymakam Yönden'den Regaip Kandili Mesajı

05 Mart 2019 Salı 11:32
Bu haber 71 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Regaip kandili nedeniyle yayınladığı mesajında, sevgi, saygı ve hoşgörü çağrısında bulundu.

Kaymakam Yönden'den Regaip Kandili Mesajı
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Regaip kandili nedeniyle yayınladığı mesajında, sevgi, saygı ve hoşgörü çağrısında bulundu.

Kaymakam İskender Yönden, 7 Mart 2019 Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece idrak edecek olan Regaip kandili münasebetiyle yayımladığı mesajda hoş görü birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Kaymakam Yönden, sözlerine şu şekilde devam etti;

Regaip kandili, dini literatürümüzde “Üç Aylar” olarak bilinen, Recep ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol Ramazan ayı ile zirveye çıkan, huzur ve maneviyat mevsimini ifade eden ayların başlangıcı olan haftanın ilk Cuma gecesidir.

Üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regaip Kandil’inde Cenabi-ı Hakk’a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, kendimizi bulma ve bilmenin, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkânını yakalarız. İlahi rahmete fazlasıyla mazhar olan bu mübarek gün ve gecelerde Rabbimizle, yakınlarımızla ve çevremizle bağlarımızı yeniden gözden geçirir, bu vesileyle olgun dindarlığın iman-ibadet-ahlak bütünlüğünü sağlamaktan geçtiğini bir kez daha hatırlarız. Doğruluk ve dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın, kutsala saygının insani erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu hissederek ahlakımızı bu erdemlerle donatma irademizi yenileriz. Yaratıcımıza, ailemize, çocuklarımıza ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluk bilincimizi yenileriz.

Bu mübarek zaman dilimi vesilesiyle, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm İslam âleminin  Regaip Kandil’ini en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bu müstesna günlerin tüm insanlığın birlik ve beraberliğine, barış ve huzur ortamına katkıda bulunmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Yorum Gönder