Kaymakam Yönden’in Kurban Bayramı Mesajı

07 Ağustos 2019 Çarşamba 16:49
Bu haber 57 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, yayınladığı mesaj ile tüm İskenderunluların Kurban Bayramı’nı kutladı.

Kaymakam Yönden'in Kurban Bayramı Mesajı

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, yayınladığı mesaj ile tüm İskenderunluların Kurban Bayramı’nı kutladı.

Yönden mesajında: “Bayramlar milletçe karşılıklı sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendiren, manevi hasletlerimizi geliştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir. Bu manada, paylaşma ve yakınlaşmanın zirveye ulaştığı dini bayramlarımızdan Kurban Bayramı’na kavuşmanın sevinç ve coşkusunu hep birlikte gönülden yaşadığımız aşikârdır.

Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna günler, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber, birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşma duyguları çerçevesinde sevinç ve coşkuyla bir bütün olarak yaşamalıyız. Bulunduğumuz bu güzel coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ve kardeşlik ruhu bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Bu ruh, kardeşlik ve hoşgörü duygularının yoğunluk kazandığı bu anlamlı günlerde önce gönüllerimizi bir sevinç yumağı hâline getirerek, aile büyüklerimiz başta olmak üzere tüm yakın eş, dost ve akrabalarımızın gönüllerini almalıyız. Evlerimizin neşe kaynağı olan çocuklarımızı sevindirmeli, şefkat ve merhamete muhtaç öksüz ve yetimleri, yoksul ve kimsesizleri, evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı, Vatanımızın bütünlüğünü ve bağımsızlığını korumak uğruna canlarını ve kanlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin yakınlarını ve kahraman gazilerimizi ziyaret ederek, bayramın coşkusunu onlarla paylaşmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en samimi şekilde hissetmemize vesile olan bu anlamlı günlerin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini temenni eder, aziz şehitlerimizin emanetleri olan kıymetli aileleri ve kahraman gazilerimiz başta olmak üzere, İlçemizde ki kamu kurum ve kuruluşlarının tüm idareci ve çalışanlarının, adli ve idari erkânın, tüm kolluk ve güvenlik güçlerinin, iş - sanayi ve endüstri sektörünün yönetici ve çalışanlarının, basın mensuplarının ve saygıdeğer İskenderunluların Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, nice bayramlara sağlık ve huzur içerisinde erişilmesi temennisiyle en içten sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca, İskenderun Kaymakamlığı’ndan yapılan diğer açıklamada Kurban Bayramı bayramlaşma programı da bildirildi. Yapılan açıklamaya göre;                                                                                      “Kurban Bayramı Programı kapsamında; Şehitlik ziyareti 10 Ağustos 2019 Cumartesi (Arefe) günü yapılacak olup, vatandaşlarımızla bayramlaşma ise Bayramın 1’nci günü olan 11 Ağustos 2019 Pazar günü aşağıda belirtilen programa göre yapılacaktır.

TARİH

SAAT

ETKİNLİK

YER

KATILACAKLAR

10/08/2019

(Arefe Günü)

18.00–18.30

Şehitlik Ziyareti

Şehitlik

Protokol Üyeleri

Daire Amirleri

Siyasi Partiler

Muhtarlıklar

Meslek Odaları

Sivil Toplum Örgütleri

Mahalli Basın

Vatandaşlar.

11/08/2019

(Bayramın 1.Günü)

17.00–18.00

Bayramlaşma

Belediye 1 Nolu Sosyal Tesisi (Eski Doğan Gazinosu)

 

Protokol Üyeleri

Daire Amirleri

Siyasi Partiler

Muhtarlıklar

Meslek Odaları

Sivil Toplum Örgütleri

Mahalli Basın

Vatandaşlar.

 

 

Yorum Gönder