banner45

Lütfü Savaş: Beyrut Ve Hayfa Seferleri İçin Görüşmelerimiz Sürüyor

03 Haziran 2022 Cuma 11:31
Bu haber 138 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun’da iş insanları ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Lütfü Savaş: Beyrut Ve Hayfa Seferleri İçin Görüşmelerimiz Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun’da iş insanları ve basın mensupları ile bir araya geldi.


Akdeniz Tüccar ve Sanayici İş İnsanları Derneği’ni ziyaret eden Savaş, göreve yeni başlayan Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ceritbinmez ve yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi.


Savaş’ın bir sonraki durağı Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Örgütü oldu. Parti binasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Savaş, HADO seferleri, İskenderunspor ve Atakaş Hatayspor hakkında merak edilenleri açıkladı.


HADO feribotlarının sefer saatlerinin değiştiğini söyleyen Savaş, “Yöneticilerimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda gidiş ve geliş sefer saatlerini gece 12.00 ye çektik. Buradaki denizin gece saatlerinde daha durgun olması, yolcularımızın daha rahat uyuyabilmesi ve gündüz saatlerini daha iyi değerlendirebilecek olmalarıdır” ifadelerini kullandı.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ile iş birliği halinde olduklarını vurgulayan Savaş, “Önümüzdeki günlerde RO-RO seferleri ve deniz uçağı gibi konularda görüşmeler yapacağız. Beyrut ve Hayfa limanlarına da sefer düzenlemek için çalışmalar yapıyoruz. HADO’ya sadece yolcu ve yük taşımacılığı olarak bakmıyoruz. Aynı zamanda şanlı bayrağımızın Akdeniz’de dalgalandırıyoruz. Eğer Türkiye olarak Doğu Akdeniz’de hak iddia ediyorsak bunda Hatay’ın büyük payı vardır. Hatay Türkiye’nin en uçtaki kalesidir” diye konuştu.


Savaş, konuşmasının devamında İskenderunspor’un 2. Lig’e yükselmesini ve Hatayspor’un geleceğini değerlendirdi.


İskenderunspor’un başarısını ‘Gurur verici’ olarak tanımlayan Savaş, Hatay’ın takımlarının başarısı ile mutlu olduğunu ifade etti.


Hatayspor’un önümüzdeki sezon için genç ve yetenekli futbolcuları kadrosuna katacağını belirten Savaş, “Mütevazı bir takımız. Estetik, kaliteli ve genç futbolcular alacağız. Önümüzdeki sezon hem biz hem de tüm Anadolu takımları küçülmek durumunda kalacak. Çünkü yayın gelirleri azalacak, Transfer ücretleri, maaşlar ve primler kulüplere büyük yük getirecektir. Kaliteli ve kalibreli bir hocayla anlaştık. Aynı zamanda başkanlığım süresinde 8 takımımız süper liglerde mücadele etmeye başladı. Bu takımlar sadece Antakya’nın değil, tüm Hatay’ındır” açıklamalarında bulundu.Yorum Gönder