Mega Medya Mehmet Mursaloğlu’nu Ağırladı

14 Ekim 2020 Çarşamba 13:55
Bu haber 174 kez okundu

Eğitimci, araştırmacı, yazar Mehmet Mursaloğlu, Mega Medya Yayın Grubu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Mega Medya Mehmet Mursaloğlu'nu Ağırladı

Eğitimci, araştırmacı, yazar Mehmet Mursaloğlu, Mega Medya Yayın Grubu’na nezaket ziyaretinde bulundu.  Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı tarafından karşılanıp ağırlanan Mursaloğlu ziyaret sırasında gündeme ilişkin fikir alışverişinde bulundu.

Cumhuriyet, Atatürk ve Hatay tarihi üzerine uzun yıllardır yaptığı araştırmaları belgelendirerek kitap haline getiren eğitimci, araştırmacı yazar Mehmet Mursaloğlu Ayrıca son olarak kaleme aldığı ‘Hatay Şahsi Meselemdir’ adlı 21. Kitabının içeriğiyle ilgili de sohbet ortamında bilgiler verdi.

‘Şahsi Meselem’ adını verdiği kitabı hakkında bilgiler verirken yazar Mursaloğlu şu ifadeleri kullandı; “Yıllardır Hatay ve Atatürk’e dair araştırmalarımın sonucunda elde ettiğim belge ve bilgilerden derlediğim, tarihimize ışık tutan bu kitabı Vatansever Hatay halkına ve Gerçek Atatürk ve Vatan sevdalılarına ithaf ediyorum. 

Hatay denildiğinde; mükemmel stratejik öngörüsü, kararlı, onurlu ve son derece istikrarlı dış politikası ile Atatürk, Tayfur Sökmen ve davaya can verecek vatanseverler akla gelir.

30 Ekim 1918'de imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması'na aykırı olarak İngiltere ve Fransa, Antakya ve civarını işgal ettiler. Daha sonra, İngilizler 1918'de İskenderun Sancağını Fransızlara devrettiler. Bu sırada, Yıldırım Orduları Grup Komutanı olan Mustafa Kemal Paşa, Hatay'ın işgalini Adana'da İşgal Orduları Komutanı nezdinde protesto etti ve ileride kendisinin ‘Şahsi Meselesi’ olacak Hatay'a özel mücadeleyi başlattı. Bu kitapta Atatürk'ün dâhiyanezekâsıyla karşılık bulan Hatay mücadelesini bulacaksınız.

Yaşadığımız zaman içerisinde daha önceki yaşanmışlıklarda olduğu gibi Mustafa Kemal Atatürk ve Tayfur Sökmen gibi insanların savunduğu davaların ülkemiz ve geleceğimiz için ne kadar ehemmiyetli olduğunu bir kez daha görmekteyiz. Tarih bilmeyenlere bırakılmayacak kadar değerli emanetleri savunmak için geçmişimizi bilmemiz ve unutturmamamız gerekmektedir. Geçmişinibilmeyen, unutan, gelecekte ne yapabilir?

Tamamen kronolojik, belgeler ve bilgilerin yer aldığı “Şahsi Meselem” adlı bu kitabıma ilham kaynağı olan, Hatay’ı şahsi meselesi olarak görüp bu uğurda sağlığına rağmen vazgeçmeyen ve Hatay’ı bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve saygıyla yâd ediyorum. Beni misafir eden Mega Medya ailesine saygıdeğer dostum Semir Yazıcı’nın şahsında teşekkür ediyorum.” 

Mega Medya Grubu Genel Müdürü Semir Yazıcı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Değerli kadim dostumuz, Eğitimci, araştırmacı yazar Mehmet Mursaloğlu, memleketimizin gurur duyduğu değerlerimizden biridir. Hatay ve Atatürk ile ilgili yıllardır yapmakta olduğu araştırma, birikim ve çalışmalarının sonucunda çok önemli bir arşive sahip olduğunu biliyoruz. Bu araştırmalarının sonuçlarını, bilgi birikimlerini insanlarla paylaşmak adına kitaplaştırıp eser haline getirmesinden dolayı kutluyorum. Tarihe ışık tutan Türkiye, Hatay ve Atatürk sevdalısı örnek eğitimci yazar değerli dostuma başarılar diliyorum. Ayrıca adıma imzalayıp hediye ettiği ‘Şahsi Meselem’ adlı çok değerli eserinden dolayı da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hatay’ın yakın tarihine ışık tutan Çok önemli bir başucu kitabı, dostlara okumalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Yorum Gönder