Mega Medya’dan Nüfus Müdürlüğü’ne Ziyaret

05 Temmuz 2018 Perşembe 23:38
Bu haber 196 kez okundu

Tarihi dokuyu koruma ve yaşatma çalışmaları kapsamında gerekli güçlendirmeler yapılarak aslına uygun bir şekilde yeniden restore edilen İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğü Binası, yenilenmiş haliyle yeniden hizmet vermeye başladı.

Mega Medya'dan Nüfus Müdürlüğü'ne Ziyaret
 Tarihi dokuyu koruma ve yaşatma çalışmaları kapsamında gerekli güçlendirmeler yapılarak aslına uygun bir şekilde yeniden restore edilen İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğü Binası, yenilenmiş haliyle yeniden hizmet vermeye başladı.

Savaş Mahallesi Atatürk Bulvarı No:49 İskenderun/Hatay adresinde bulunan tarihi bina, yaklaşık 5 yıldır devam eden tadilat ve yenileme işlemlerinin tamamlanmasının ardından 11 Haziran 2018 tarihi itibariyle yeniden hizmete açıldı.

Mega Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Semir Yazıcı ve Mega Haber Yazı İşleri Müdürü ve İhlâs Haber Ajansı Bölge Temsilcisi Mustafa Mert, İskenderun Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz’ü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Nüfus Müdürlüğü’nün tadilatın ardından hizmete açılması dolayısıyla hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını belirten Semir Yazıcı, “Gerçekten çok estetik, başarılı ve güzel bir restorasyon olmuş. Yıllar önceki durumu itibariyle virane ve yıkılmaya yüz tutmuş halde iken Tarihi dokusu korunarak İskenderun’a yakışır, mükemmel ve şık bir bina haline gelmiş. Adeta kentimize yeniden kazandırılmış. Başta ilgilerini esirgemeyen Mülki amirlerimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Kentimize ve Nüfus müdürlüğümüze hayırlı olsun.  Sizlere ve çalışma arkadaşlarınıza başarılar diliyorum” dedi.

İskenderun Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz ise yeni binaya taşındıklarını vatandaşlara hizmet noktasında daha rahat koşullarda hizmet vermekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.  Binaya yerleşerek görevlerini daha rahat ve düzenli ortamda yerine getiren Nüfus Müdürlüğü personelinin de memnuniyeti ve özgüveni yüzlerine yansımış durumda.  

Sohbet ortamında duygularını dile getiren Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, Kentimize yakışan bu tarihi binanın eski durumunda iken de burada görev yaptığını hatırlatarak, “O zamanlar çoğu zaman çökme tehlikesi yaşayarak tedirgin çalışıyorduk. Ama tarihi binamız yeni haliyle hem estetik anlamda mükemmel oldu hem de 10 şiddetindeki depreme dahi dayanıklı haliyle güven veriyor.  Tarihi binamızın restorasyonunun tamamlanmasının ardından taşındık ve yerleştik. Vatandaşlarımıza buradan en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Biliyorsunuz ki, pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerine ilişkin iş ve işlemlerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredildi. Bu kapsamında İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında yürütülmekte olan pasaport ve sürücü belgesi işlemleri de İskenderun yeni İlçe Nüfus Müdürlüğü Binamızda yapılmaya başlandı. Vatandaşlarımız internet üzerinden randevu alarak işlemlerini yaptırabilirler” diye konuştu. Pınar Açıkgöz, ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek Mega Medya Grubu ailesine teşekkür etti.

Yorum Gönder