Mega Radyo 24 Yaşında

28 Temmuz 2018 Cumartesi 19:47
Bu haber 146 kez okundu

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk kentin tek radyosu Mega Radyo’yu, 24’üncü kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutladı.

Mega Radyo 24 Yaşında
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk kentin tek radyosu Mega Radyo’yu,  24’üncü kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutladı.
İlçemizdeki ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmelerin nabzını tutan İskenderun’un sesi, Mega Radyo’nun 24. kuruluş yıldönümünü kutlayan Kaymakam Soytürk, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“İleri demokrasilerin vazgeçilmez kurumlarından olan basın ve medya kuruluşları, toplumun gözü kulağı ve sesi olmakla kalmayıp; aynı zamanda devletle toplum arasında köprü görevi gören önemli birer sivil toplum örgütleri olarak kabul görmektedir.
Hızla büyüyen ve gelişen İlçemizin gerek ekonomik, gerekse sosyal olarak geldiği noktada sivil toplum örgütlerinin yanı sıra basın ve medya kuruluşlarımızın katkısı azımsanmayacak derecede büyüktür.
Siz değerli basın mensuplarımız ise oldukça önemli olan toplumun bilgi edinme hakkını yerine getirirken aynı sorumluluk çatısı altında kamu görevi de icra eden önemli toplumsal aktörlersiniz.
Mahalli basınımızın, bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık yaratma görevini üstlenerek, kamuoyunun oluşmasına katkı sağlamasının yanı sıra, bölge halkının kültürel kimliğini korumak, haklarına sahip çıkmak, bölgeye saygın bir konum kazandırmak gibi önemli görev ve sorumlulukları da olduğu aşikârdır.
Bu manada kamuoyunda "dördüncü kuvvet" olarak da algılanan basının; habercilik mesleğini icra ederken ilkeli, dürüst ve tarafsız olması hususu oldukça önem arz ettiği gibi, gerek kamuoyu oluşturmada, gerekse kamu adına denetim görevini yerine getirirken ilkeli ve objektif duruşunu devam ettirmesi ve mesleki ilke ve esaslara uygun yayın anlayışını sürdürmesi de en büyük temennimiz olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; 26.07.1994 tarihinde yayın hayatına başlayarak, Mega Medya Grubu’nun bir lokomotifi olarak İlçemizdeki ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmelerin nabzını tutan Mega Fm Radyosu’nun kuruluş yıldönümünü en kalbi duygularımla kutlar, bu günlere gelmesinde emeği geçen tüm yönetici ve çalışanlarını şahsınızda tebrik eder, habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabalarınızda başarılar dilerim.” 

Yorum Gönder