banner45

Mega Radyo'da ‘Habib’ Rüzgarı Esti

12 Mayıs 2022 Perşembe 17:35
Bu haber 124 kez okundu

Mega Medya Grubu Stüdyolarından canlı olarak yayınlanan Hatice Tümkaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Yaşama Dair Her Şey’ adlı radyo programına, Yurt içinde ve yurt dışında sesiyle, müziğiyle ve güzel eserleriyle sevilen sanatçı Habib konuk oldu.

Mega Radyo'da ‘Habib' Rüzgarı Esti

Mega Medya Grubu Stüdyolarından canlı olarak yayınlanan Hatice Tümkaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Yaşama Dair Her Şey’ adlı radyo programına, Yurt içinde ve yurt dışında sesiyle, müziğiyle ve güzel eserleriyle sevilen sanatçı Habib konuk oldu.

İlk albümü ‘Habibi’ ‘99’ yılında müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Habib, tam 9 yıl sonra yine muhteşem bir albümle geri döndü. ‘Habib Project’adlı albümde altı şarkının söz ve müziği Habib’e ait olup, bir Kemal Gök bestesi, bir de Arapça’dan çevrilmiş anonim şarkı bulunuyor.

Yaşama Dair Her Şey’ adlı radyo programında konuşan Sanatçı Habib, ağabeyleri Zeki ve Kemal Gök ile birlikte yıllar sonra büyük bir çıkış için hazırlık yaptıklarını ve hazırlıkların son aşamaya geldiğini söyledi.

Çalışmalarına İstanbul’da çok önemli bestekar ve sanatçılarla devam eden Habib, Arap dünyası ile Dünya’nın birçok ülkesinde on binlerin katıldığı festivallerde halkın coşkusuyla yeniden sahneye çağrılan sanatçı olarak anılıyor. Habib ilk albümüyle birlikte kariyerine; Amerika, Avrupa ve Orta Doğu Ülkelerinde başarılı konserler vererek devam etti. Türkiye’yi temsilen gittiği ‘Danimarka Dünya Kültür Festivali’nde dünya karması bir orkestra ile sahne alan şarkıcı, Türkiye’yi başarıyla temsil etti ve 7 gün süren festival boyunca sahneye tekrar tekrar çağrılan tek sanatçı oldu.

Yeni çalışmaları ve projeleri hakkında konuştukları programda dinleyicilerden gelen sorular da Habib ile buluşturuldu. Çıkarılan her bir eserin hikâyesinin olduğunun altını çizen Habib; “‘İlk albümümde Nezih Ünen, Şehrazat ve Emrah Irmak gibi Türkiye’nin A takımı diyebileceğimiz çok seçkin müzisyenler ile bir araya geldim. Eskiden koşullar daha zordu, işler çok zaman alıyordu. Ama ben hayal ettiğimin üzerinde bir giriş yaptım. Çokta mutluyum. Şuan bile Avrupa’dan dünyanın 4 bir yanından arayıp şu şarkının remix’ini dinletiyorlar. Bunların olması beni mutlu ediyor. Habibi albümü ile ilgili yurt dışında birçok konserler verdim. Genelde söz müzikler bana ait oluyor. İşin mutfağından geldiğinizde müzisyen bir kimliğe sahip olduğunuz zaman, çok daha başka oluyor. Türkiye’de hit olmuş şarkıların bazılarını Arapça ’ya çeviriyorum. Çok değişik ve güzel oluyor. Bununla ilgili yeni projeler de var zaten. İnşallah yakında hayata geçireceğiz’ dedi.

Hatice Tümkaya, Dünya çapında birçok önemli festival ve konserlerde büyük beğeni toplayan Habib’e başarı dileklerinde bulunarak, yeni albümünü sabırsızlıkla beklediklerini söyleyerek Habib’in bölgemizde yapılan tüm festival ve konserlerde yer alması gerektiğine vurgu yaptı.

Arsuz’dan, Dörtyol’dan, İskenderun’dan, Belen’den kısacası Hatay’ın dört bir yanından izleyiciler ile buluşan Habib, uzun süre konuşulacak, mutlu, huzurlu ve eğlenceli bir programı geride bıraktı.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayınlanan ‘Yaşama Dair Her Şey’ programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Hatice Tümkaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Yaşama Dair Her Şey’ programının yönetmenliğini Mustafa Mert, Şirvan Selçuk ve Ali Kemal Zerenli yaptı.

Yorum Gönder