Mehmet Arslan, Okul Aile Birliği Başkanı

22 Ekim 2020 Perşembe 16:29
Bu haber 1258 kez okundu

İskenderun’ un sevilen kanaat önderlerinden Mehmet Arslan İskenderun İlkokulunun aile birliği başkanı oldu.

Mehmet Arslan, Okul Aile Birliği Başkanı

İskenderun’ un sevilen kanaat önderlerinden Mehmet Arslan İskenderun İlkokulunun aile birliği başkanı oldu. Okulun çok amaçlı salonunda gerçekleşen genel kurulda gerçekleşen seçimde Mehmet Arslan öğrenci velilerinin oybirliğiyle, Okul Aile Birliği başkanlığına seçildi.

Mehmet Arslan yaptığı açıklamada; “Eğitim öğretim faaliyetlerinin en önemli amacı ülkemizin geleceği olan çocukları iyi birer insan ve iyi birer vatandaş olarak yetiştirmektir. Çocukların eğitiminde okul, aile, çevre ve eğitim sistemi gibi faktörler etkili olmaktadır. Okul idaresi, aile ve öğrenci işbirliğini geliştirerek iletişimi güçlendirmek ve bunları daha dinamik hale getirmek amacı ile okul aile birlikleri oluşturulmaktadır. İşleyen çalışan özveri gösteren, dürüst bir okul aile birliği oluşturmak okullardaki eğitimin başarılı olmasında en önemli aşamalardan birisidir. Sevgili öğrencilerimizin velilerinin bizlere onay verip, bizleri takdir edip bu kutsal görevi bizlere vermiş olmalarından dolayı çok mutluyuz. Okul, öğrenci, veli iş birliğini en güzel şekilde sağlayacağız, hiç bir fedakârlıktan ve emekten kaçınmayacağız” dedi.

İskenderun İlkokulu Müdürü Fikret Türkgöz ve okul yöneticileri ile velilerin huzurunda gerçekleşen genel kurul toplantısında divan başkanlığını müdür yardımcısı Sevim Ateş yaptı. Genel kurula katılan tüm velilerin oylarını alarak oy birliğiyle Okul aile birliği başkanı seçilen Mehmet Arslan toplantı sonunda tebrikleri kabul etti.

Yorum Gönder