‘Muhtarlar Halk ile Devlet arasında Köprü Vazifesi Görmektedir’

11 Temmuz 2019 Perşembe 13:24
Bu haber 74 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, yerel yönetim sürecinde hizmet paydaşı olarak gördüğü ve demokrasinin temel taşları olan mahalle muhtarlarını kaymakamlık konutunda ağırlamaya devam ediyor.

‘Muhtarlar Halk ile Devlet arasında Köprü Vazifesi Görmektedir'
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, yerel yönetim sürecinde hizmet paydaşı olarak gördüğü ve demokrasinin temel taşları olan mahalle muhtarlarını kaymakamlık konutunda ağırlamaya devam ediyor.

Kaymakamlık konutunda düzenlenen akşam yemeğinde muhtarların son grubunu ağırlayan Kaymakam Yönden ve eşi Dr. Ayşenur Yönden, yerel yönetimin en önemli dinamikleri olan muhtarlarımıza verdiği değeri bir kez daha gözler önüne serdi. Muhtarlarımız ile gönül sofrasında buluşan Yönden Ailesi, kişiye özel hazırlanmış kalemleri de muhtarlarımıza hediye olarak verdi.

Muhtarlık müessesesinin, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden ve devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğunu ifade ederek, kısa bir konuşma yapan Kaymakam Yönden; "Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına mazhar olmak rütbelerin en büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerimle, muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Dr. Ayşenur Yönden ise, muhtar eşleriyle samimi bir diyalog oluşturarak, mahallelerimizin ve mahalle sakinlerimizin sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yapılabilecek çalışmaları kadın gözüyle değerlendirdi.

Kaymakamlık konutunda icra edilen akşam yemeğine; son grup olarak, Bekbele Mahallesi Muhtarı Ömer Osman Bilgili, Bitişik Mahallesi Muhtarı Ali Kılınç, Kavaklıoluk Mahallesi Muhtarı Fethi Bakır, Akçay Mahallesi Muhtarı Mehmet Bebek, Güzelçay Mahallesi Muhtarı Mehmet Zebun ve muhtar eşleri iştirak etti.

Yorum Gönder