Muhtarlar Kahvaltıda Buluştu

18 Ekim 2023 Çarşamba 17:04
Bu haber 128 kez okundu

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla İskenderun’da görev yapan mahalle muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Muhtarlar Kahvaltıda Buluştu

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla İskenderun’da görev yapan mahalle muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi.

İskenderun Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen toplantıya İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Koordinatör Kaymakam Ceyhun Denli, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç, mahalle muhtarları ve basın mensupları katıldı.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, göreve geldiği günden bu yana muhtarlara büyük önem verdiğini ve tüm mahallelerin ihtiyaçlarına göre çalışmalar yaptığını ifade ederek “19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtirken, yakın zamanda hayatını kaybeden Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı İsa Taş’ı saygıyla anıyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana ben şehrime, sizde mahallenize hizmet yapmak için çaba gösteriyoruz. Mahallenin sorunlarını sizden öğrenip, hızlı çözüm üretmeye çalıştık. Bu hizmetleri yapabilmemiz için bizlere sorunlarını ileten siz 45 mahalle muhtarına teşekkür ediyorum. 6 Şubat depremlerinde ağır yaralar aldık. Ben huzurlarınızda mülki amirlerimize, Kaymakamımız Murat Sefa Demiryürek’e ve Vekilimiz Abdulkadir Özel’e deprem sürecinde yaptığı koordinasyonlardan dolayı çok teşekkür ediyorum. İskenderun yaşamış olduğu bu felaket sonrasında eskisinden daha güzel bir hale gelecektir. Birlikte el ele vererek bu şehri tekrardan ayağa kaldıracağız.” şeklinde konuştu.   

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ise muhtarlık kurumunun devletin ve milletin arasında çok önemli bir köprü görevi üstlendiğini belirterek “Muhtarlık, devleti ile milleti arasında köprü vazifesini üstlenmiş, bunu hakkıyla yerine getirmiş bir kurumdur. Cumhurbaşkanımızın da bu kuruma gerekli önemi veren muhtarlarımız, özlük haklarıyla birçok önceliklerle de donatılmıştır. Bu önemli günde sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. 6 Şubat depremlerinden bugüne çok zor günler geçirdik. Bütün vatandaşlarımızın sorunlarına teker teker ulaşmamızı sağlayan sizlerin bu konuda emeği büyük. O dönem göstermiş olduğunuz çaba için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Kahvaltı sonrasında Muhtarlar adına kısa bir açıklama yapan, İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç, Muhtarların bu önemli gününde kendilerini yalnız bırakmayan, tüm sorunlarımıza bir telefon kadar yakın olan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Kaymakam Demiryürek’e teşekkür etti.  

Yorum Gönder