Op. Dr. Seda Köse Doğa Koleji’nin Konuğu Oldu

16 Mayıs 2018 Çarşamba 10:25
Bu haber 184 kez okundu

İskenderun Doğa Koleji t-MBA Meclisi’nin bu yıl üçüncüsünüdüzenlediği‘Kariyer Günleri’nin konuğu İskenderun Gelişim Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Op. Dr. Seda Selimoğlu Köse oldu.

Op. Dr. Seda Köse Doğa Koleji'nin Konuğu Oldu

İskenderun Doğa Koleji t-MBA Meclisi’nin bu yıl üçüncüsünüdüzenlediği‘Kariyer Günleri’nin konuğu İskenderun Gelişim Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Op. Dr. Seda Selimoğlu Köse oldu. Lise öğrencilerinin katıldığı etkinlikte meslek hayatıyla ilgili tecrübelerini paylaşan Op. Dr. Köse, öğrencilerin geleceğine yön verecek kararlar alırken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda önerilerde bulundu.

Konuşmasında, öğrencilik ve meslek hayatı boyunca yaşadığı ilginç anılarını da aktaran Op. Dr. Seda Köse, “Hekimlik, insan hayatına dokunabilen mesleklerin başında gelmektedir. Tıp fakültesinin ardından uzmanlık okuyorsunuz ve birçok hastanın hayatını değiştiriyorsunuz. Kulak Burun Boğaz Branşı da bu uzmanlık dallarının başında yer alıyor. Bizim için, cerrahide vicdani sorumluluk çok önemlidir. Yeri geliyor, beyin cerrahisinden çok daha uzun süren ameliyatlarla karşılaşıyoruz.Bu sebeple meslekle ilgili uygulamaların nasıl olduğunun araştırılması önemlidir. Geleceğinize yön verecek mesleğinizi seçerken; iyice düşünüp araştırıp, meslek mensuplarıyla görüşmenizi tavsiye ederim” açıklamasında bulundu.

Sunumun ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Op. Dr. Seda Selimoğlu Köse’ye t-MBA öğrencileri çiçek takdim etti. 

Yorum Gönder