ÖZÇELİK-İŞ Sendikasından Samimi Karşılama

14 Mart 2024 Perşembe 16:55
Bu haber 53 kez okundu

İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan'dan Özçelik-İş Sendikası Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetimine Ziyaret.

ÖZÇELİK-İŞ Sendikasından Samimi Karşılama

İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan'dan Özçelik-İş Sendikası Başkanı Mehmet Güngör ve Yönetimine Ziyaret.

Seçim çalışmaları kapsamında Bölgemizin başarılı Sendikalarından Özçelik-İş Sendikası'nı ziyaret eden Nazmi Ceylan Belediye-Sendika ilişkisinin önemine değindi.

Ceylan; 'Bölgemizde büyük fabrikalar ve binlerce işçi çalışanımız var bu sebeple Sendikalaşmak, işçi hakkını savunmanın en temel yoludur.

Bir çok fabrikalarda ücret iyileştirmelerinizle ilgili başarılarınızın duyuyor, teşekkür ediyoruz.' Açıklamasında bulundu.

Başkan Güngör; "İskenderun Demir Çelik alanında dünyaya damga vuran şehrimiz, mutlaka buraya Demir Çelik Müzesi yapılmalıdır ayrıca sendika oranlarının yükseltilmesi gerekmektedir. Her işçi aynı şartlarda çalışmamaktadır. Klima altında duran ile ağır ateş karşısında çalışan işçi eşit değildir bu sebeple asgari ücret buna göre belirlenmelidir." Açıklamasında bulundu.

Nazmi Ceylan: 'Psikoterapi Hizmeti Gerekiyor'

Depremden dolayı sadece binalarda değil psikolojik olarak ağır hasar alındığına dikkat çeken İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan; " Yıkılan sadece binalar değil, yuvalar, hayatlar ve psikolojiler de yıkıldı. Maalesef bunları onarmakta ağır kalındığını hepimiz görüyoruz. Belediye olarak bu izleri sileceğiz. Özellikle psikolojik olarak ücretsiz destek çıkacağız. Bu kentin insanına, işçisine, haklarına ve mutluluğuna sahip çıkacağız." Açıklamasında bulundu.


Yorum Gönder