Özçelik İş'den İGC'ye Ziyaret

25 Ekim 2018 Perşembe 18:21
Bu haber 179 kez okundu

Özçelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ile yönetim kurulu üyeleri de İGC’ye kutlama ziyareti yaptılar.

Özçelik İş'den İGC'ye Ziyaret

 Özçelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör  ile yönetim kurulu üyeleri de İGC’ye kutlama ziyareti yaptılar.

Özçelik İş, İGC Başkanı Veysel Cıncık ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandılar. Şube Başkanı Mehmet  Güngör,Sendika çalışmalarını anlattı. Güngör, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili Hak İş Konfederasyonu Başkanı’na staj başlangıç tarihi emeklilik tarihi hesaplanırken baz alınsın’ şeklinde öneri verdiğini belirterek, şunları söyledi:
"Metal sektöründe çalışan tüm emekçiler ağır sanayi kapsamına alınmalıdır.Bu sektöde çalışanlar 65 yaşında emekli olmamalılar. Bin 600 derece ateşin karşısında zaten 50 yaşında pelt oluyorlar.  Biz 35 yaşında emeklilik istemiyoruz ama bu sektördekilerin 65 yaşında emekliliği de mümkün değil. Vergi adaletsizliği giderilmelidir.Çevre kirliliği konusuna büyük önem verilmelidir. İskenderun Basınıyla diyalogumuz çok sıcak. Ankara’da genel kurulumuzu da izlediniz. Sizlere teşekkür diyoruz. Bu genel kurulda sendikamızın adı Özçelik İş olarak değişti .Sendikamızın yararı için bazı kararlar alındı. Çok güzel bir genel kurul oldu. Bizlerin haberlerini de en iyi ve en doğru şekilde yansıttığınız için sizlere ayrıca teşekkür ederiz."
İGC Başkanı Veysel Cıncık da konuşmasında, kutlama ziyareti için teşekkür ederek, şunları söyledi:
"İGC ve yeni adıyla Özçelik İş dayanışma içinde ilişkilerini sürdürüyorlar. Sizin işçi kardeşlerimiz için yaptığınız güzel çalışmaları izliyor ve halkımız yansıtıyoruz. Genel Kurulunuzda yeniden Genel Başkan olan Sayın Yunus Değirmenci ve arkadaşlarını da nezdinizde bir kez daha kutluyoruz. Bu arada kuruluş aşamasını sürdürdüğümüz İskenderun Lobisi’nde de sizleri aramızda görmekten mutlu olacağız."

Yorum Gönder