Özçelik-İş’ten ‘İL’ Yolunda Güçbirliği Çağrısı

07 Nisan 2021 Çarşamba 16:58
Bu haber 814 kez okundu

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, Yönetim Kurulu Üyeleri ile İskenderun’un il olması konusunda atılacak her adıma tam destek vereceklerini açıkladı.

Özçelik-İş'ten ‘İL' Yolunda Güçbirliği Çağrısı

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, Yönetim Kurulu Üyeleri ile İskenderun’un il olması konusunda atılacak her adıma tam destek vereceklerini açıkladı.  Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin İskenderun’un il olması için ortak bir deklarasyon yayınlayarak, tavırlarını ortaya koymalarını isteyen Güngör, ‘Zaman birlik zamanıdır’ diyerek herkesi göreve davet etti.

İskenderun’un il olması yolunda atılan tüm adımı takdirle karşıladıklarını dile getiren Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, “Bizler de Özçelik-İş Sendikası olarak yapılan her çalışmaya tam destek veriyoruz. 250 bin nüfusu geçen ilçemiz Türkiye’de birçok ilden daha fazla nüfusa sahiptir. Bununla beraber, sanayi yatırımları, liman sektörü, çeşitlenmiş ürün yelpazesiyle ülke ekonomisinin can damarı ve gözbebeği konumundadır. Türkiye ekonomisine katma değer üreten, ihracat rakamlarıyla gurur duyduğumuz fabrikaları ve limanlarıyla bir sanayii şehri olmamızın yanında narenciye bahçeleri ve verimli toprakları ile de bir tarım kenti konumundayız. İskenderun Belediye Meclisi’nde tüm siyasi partilerin ortak irade ile aldığı kararla, sorunların yerinde ve zamanında çözümü, hizmetlerin daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi, bürokratik engellerin kaldırılması ve milli gelirden daha fazla yararlanabilmesi için İl olma konusunda başlatılan bu harekete sivil toplum kuruluşlarının, sanayi ve esnaf odalarının katkı sunmalarını bekliyoruz. Biz de bölgenin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından Özçelik-İş Sendikası olarak, diyoruz ki; Uzun süredir özlemle beklediğimiz il statüsüne kavuşma hakkımızın yerinde bir karar olduğuna inanıyor ve bu hakkın verilmesini devlet büyüklerimizden talep ediyoruz. Zaman ayrışma zamanı değil, birlik olma zamanıdır” dedi.

Yorum Gönder